Wpis z mikrobloga

@radziuxd: wczoraj akurat pompowałem opony około 2 minuty przed północą na stacji bezobsługowej w Holandii i jak wybiła północ to ceny wszystkiego wzrosły automatycznie o 2 centy ;P
  • Odpowiedz
@kryptonim_putas: Tankowałem w poniedziałek pod Graz, litr benzyny 1,22 EUR. Przy poniedziałkowym kursie średnim to było jakieś 5,55 zł.


Także jak widać można. Przy czym porównaj sobie zarobki przeciętnego P0laka i Austriaka

@Celinka95 a ON po ile?
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: Szczerze to nie pamiętam, od zawsze na benie więc na ON nie patrzyłem.

Ciekawostka jest taka, że jest b. duża różnica pomiędzy stacjami w trasie przy autostradach (tam nawet po 1.67 widziałem ceny) a takimi w miastach (w Wiedniu niedaleko centrum stacja z 1.28, ja pod Graz za 1.22)

U nas ten rozstrzał jest praktycznie zerowy, pewnie to wynika z monopolu Orlenu.
  • Odpowiedz
@radziuxd: Kiedyś taki jeden debil mnie uświadamiał, że to wszystko przejściowe i cały kraj oraz jego społeczeństwo muszą zewrzeć szyki i przejść przez te problemy, żeby kolejnemu pokoleniu było lepiej.

Pisałem już wcześniej, że to był debil.
  • Odpowiedz
PODZIĘKUJĘ PISOWCOM!!!


@Kondizip11: trzeba dziękować też rządom PO i poprzednikom, bo akurat akcyzy i podatki to nie jest wymysł PISu. Na cenę paliwa ma też wpływ światowa cena baryłki ropy, która zbliża się do 80 dolarów, a prognozy są na 100
  • Odpowiedz