Wpis z mikrobloga

Poduczyłem się głównie: linuxa, networkingu, znam coś sql, znam gita.
Jestem w trakcie rekrutacji na 2nd line support Engineer.
Pracuje się tam głównie z terminalami PowerShell, Linuxa, + jakieś proste rzeczy z SQL, znajomość sieci, wytłumaczenie kroków osobie po drugiej stronie ekranu gdy będzie mieć problemy techniczne co zrobić.

Czy taka praca da mi możliwość rozwoju do Admina, DevOpsa ? Co mam na rozkładzie dalej:: Jenkins, ansible, i poszerzenie wiedzy z GCP.

Czy taki 2nd line support Engineer to dobra rzecz na start po przebranżowieniu się ? Już jestem po studiach i mam 5 lat doświadczenia w innym obszarze, ale tam jest raczej już sufit dla mnie.

Ogólnie mam przemyślenia czy jeszcze np: z 3-6 miesięcy się nie uczyć i próbować na Devopsa juniora, junior It admina iść, czy się w to zapakować już teraz, jeśli się uda oczywiście.

#pracbaza #it #devops #korposwiat
  • 4
@hcbadixhc: linux/sql/sieci napewno dadza Ci podstawy w kierunku sysops/devopsa. mozesz np zrobic tak, ze dymasz w tej firmie pare miechow, czy tam rok i moze akurat u nich bedzie opcja przejscia do sysops/devopsowego teamu. napewno co musisz robic to po godzinach sie doksztalcac samemu np uczac sie dockera, jakiejs chmury np. GCP (moze certa associate Ci sie uda zrobic, to jest fajny boost na starcie), potem kubernetesa, jakiegos cicd np jenkins/gitlab