Wpis z mikrobloga

@Tibor: jak ktoś kupuje jakieś tanie gówno i wstawia do swojego gruza, to tak jest, jak ktoś ma fabryczne, albo kupi porządne retrofity to nie ma problemu
  • Odpowiedz
@Tibor: dokładnie tak jak pisze @prolol , kupuje seba na allegro kawałek plastiku owinięty SMD za 10 zł sztuka i świeci wszędzie ale nie na drogę, u siebie mam 4 soczewki (IQ Light, Matrix LED) i nigdy nikt mi nie mrugał a przy "krótkich" walą luźno na 200m (prawa strona), przy równej nieoświetlonej drodze na "długich" około 700m skutecznej widoczności.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@prolol: ogólnie ledy do zwykłych kloszy są nielegalne, ba, nawet xenony są nielegalne jeśli lampa do której montujemy retrofit nie ma homologacji na inny typ światła (a zawsze nie ma). Nie ma obecnie do większości aut zamienników LED z homologacją (wiem że do Wranglera można kupić klosze LED z E4). To że żarówka ma homologację nadal nie uprawnia do jej montażu. A jeśli źródło światła ma więcej niż 2000 lumenów
  • Odpowiedz
@biskup2k: nie rozumiesz, żarówka może mieć homologację, ale bez homologacji lampy do danego źródła swiatła to nadal jest nielegalne, i nie chodzi o niemców - takie są unijne przepisy. Dlatego link który podajesz pisze że "do niektórych samochodów" bo byc może te modele mają homologacje na halogeny i ledy, ale większość aut nie ma.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tibor: E tam te LEDy i nawet fabryczne walą po oczach bardziej niż Xenon. Jak ktoś jeździ niskim autem to jest różnica. Teraz wszędzie suvy z ledami więc mocne światło i wyżej. Wszystkich uczestników ruchu używających zwykłych żarówek darzę miłością <3
  • Odpowiedz
@Marynowane_Gowno: @Enfi: A wiecie czemu? Bo te #!$%@? nie muszą mieć samo poziomowania jak w ksenonach. Najebią do bagażnika pół tony karmy dla psa i świecą w kosmos. Odkryłem to jak dostałem służbową renówkę Clio na full ledach, patrze, a tam pokrętło do regulacji wysokości światła. Jak dla mnie ledy powinny mieć samopoziomowanie i spryskiwacze jak ksenony.
  • Odpowiedz
@Ropasiak: jeszcze jest opcja, że masz te tzw "basic led" czyli po prostu wepchana płytka z kilkoma diodami i standardowy odbłyśnik jak w lampie halogenowej. Jak tak nie masz to szczerze mówiąc nie wiem co Renault odwaliło xD
  • Odpowiedz