Wpis z mikrobloga

Mirki jest tu ktoś kto orientuje się w produktach #qnap bo MediaExpert ma aktualnie promocję na NASy tej firmy i zastanawiam się nad zakupem, bo ceny są chyba rzeczywiście dobre.

Z tym, że zastanawiam się nad wyborem modelu. Duża część oferty odpada, bo z racji tego, że mam już 2 dyski HDD po 4TB każdy, w grę wchodzą tylko serwery na dyski HDD, m2 odpadają.

Rozterka jaką mam to pomiędzy dwukieszeniowym:

TS-253BE-4G za 1699 zł

oraz czterokieszeniowym:

TS-431P2-1G za 1349 zł

Ewentualnie wchodzi jeszcze w grę dopłata (ale to już na moje małe potrzeby chyba przesada) do 1999 zł za czterokieszeniowy TS-453Be-4G lub opcja najbardziej budżetowa TL-D400S za 1299 zł

Ten sprzęt ma działać jako obsługa backupu mojego PC umieszczona w zdalnej trzeciej lokalizacji. Chciałbym, żeby raz na 24/48 godzin wykonywała się kopia dysku mojego PC (różnicowa (?) tylko to co zmieniłem w tym czasie) przez Internet. Ewentualnie jeszcze jakiś FTP do udostępnienia wybranych plików. W sumie to zależy mi jeszcze na w miarę małym poborze prądu i niskiej głośności.

Czy przy takich wymaganiach brać po prostu ten najtańszy czterokieszeniowy i wszystko droższe uznać za overkill?
Słyszałem też, że #synology lepsze dla użytkowników indywidualnych, ale promka jest akurat na qnap ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#nas #siecikomputerowe #sieci #komputery #internet #informatyka #pcmasterrace #pc #komputer #hardware #dyski #cokupic
  • 12
Bierz TS-253BE z najmniejsza ilością RAMu i dokup sobie osobno. Posiada x86 więc bez problemu uruchomisz więcej rzeczy. Kamerki, dockerku, virtualki. Mam od roku TS-251D kupiłem wersję z 2GB RAMu i wrzuciłem 2x8GB. Chodzi cały czas jako monitoring (3 kamery), 4 dockery i czasami virtualki.
Duża część oferty odpada, bo z racji tego, że mam już 2 dyski HDD po 4TB każdy, w grę wchodzą tylko serwery na dyski HDD, m2 odpadają.


@gobi12: O jakich serwerach TYLKO na m2 mówisz?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gobi12: Bierz Synology DS220+. Mają dużo lepszy, bardziej przyjazny soft. Będziesz zadowolony. Ja na swoim z dodatkowym ramem, mam kilkanaście dokerow, kopie kompow, telefonów, serwer Plex i wszystko śmiga bezproblemowo.
@mzuczek: @MrAndy: @Qutaphone: Patrzyłem to Synology SD220+, ale teraz zaczynam się skłaniać do czterokieszeniowego, bo dał by mi on możliwość za jakiś czas po prostu dołożenia dwóch kolejnych dysków. Przy dwukieszeniowym to musiałbym wymienić dyski na nowe i zostanę wtedy z tymi 2x 4TB bez żadnego wykorzystania.

A z tego co patrzyłem 4-kieszeniowa wersja, czyli SD420+ to już kosztuje sporo ponad 2k, czyli wydaje mi się, że poza budżetem
@gobi12: Zawsze możesz za jakiś czas kupić jeden dysk 8 TB, podmienić, sprzedać stary 4 TB i znowu za jakiś czas kupić 8 TB i znowu sprzedać stary - nie musisz wymieniać obydwu na raz.
@gobi12: Ja mam tego QNAPa TS-431P2-1G. Używałem go tylko do backupu lokalnie kompów i smaftfona i jak na takie potrzeby w zupełności wystarcza. Przez soft QNAPa do backupu możesz robić backup NASa na dysk zewnętrzny (przez USB) a kompa zbackupujesz przez wbudowany w Windowsa program (robi increment backup wybranych folderów).
Jedyna wada (może akurat mojego ezgemplarza) było to że przy wyższych prędkościach wiatraka trochę brzęczała obudowa.
@mlody85: A powiedz mi jak oceniasz jego kulturę pracy? Czy w trypie sleep słychać cokolwiek? Bo planuję tego NASa trzymać w salonie przy routerze, żeby nie ciągnąć metrów skrętki po całym domu.