Wpis z mikrobloga

##!$%@? #bieganie
Serio? Buty w decathlonie do biegania kosztują 50 zł i ludzie jeszcze je chętnie kupują i dobrze oceniają? Myślałem, że moje 350 zł na wyprzedażach w jesieni to takie optimum, bo są i buty po 700zł, a tu kurde ludzie dają 1/7 ceny i biegają xD. Ale może fakt faktem biegam 10-25 km na treningu co drugi dzień, więc pewnie nawet nie ma co testować takich butów, bo wybiegam w miesiąc tyle co inni w rok ;P
  • 98
  • Odpowiedz
@bartosz325: Biegam w tych butach za 49 zł już z 10 lat i tylko raz w roku zmieniam na nowe a nabijam jakieś 200 km miesięcznie i ważę ponad 90 kg. Jak się nie ma koślawych kopyt to nie trzeba sobie tych ortopedycznych piankowych potworków za 700 zł kupowac:-)
  • Odpowiedz
@bartosz325:
Zawsze mnie bawią te poglądy na temat butów do biegania. XD
Taa, buty za cenę poniżej 1000zł grożą poważnymi zwyrodnieniami stawów, a poniżej 100zł to już można się szykować na amputację

Ludzie od miliardów lat #pdk biegali najczęściej bez butów albo z jakimś prymitywnym obuwiem.
Ale nie - Ty musisz kupować buty za miliardy złotych, bo pan przedsiębiorca mówi, że dobre są i niezawodne. xD

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bartosz325: ja tylko sprawdzam czy jest pasta o pasjonatach edit nie ma
Ja jebię ale mnie #!$%@?ą wszelkiej maści internetowi hobbyści w tym kraju, kopałbym ich jak kurczaki. Chcesz zacząć coś robić, nie wiem #!$%@? łowić ryby, sklejać samoloty, srać psa jak sra, cokolwiek i zadasz #!$%@? na forum pytanie

Witam, chcę zacząć chodzić po bułki. Czy lepiej do biedronki czy do lidla? Pozdrawiam.
to po 10 sekundach masz
Witam, zły
  • Odpowiedz
@Loginconajmniej4znaki

Buty za 50 zł plus rehabilitacja za tysiące.

To brzmi jak #!$%@? z forum dla znawców którzy sobie nawzajem ciągną, ale jest w tym sporo prawdy.

Jeśli nie dbasz o dobre przygotowanie i sprzęt przy jakiejkolwiek aktywności fizycznej, jest duże prawdopodobieństwo że skończy się to poważnymi konsekwencjami po 40-50 roku życia.

Mam znajomych właśnie w tym wieku często jest między nami różnica 30 nawet lat. Opowiadał mi typ jak 10 lat
  • Odpowiedz
@bartosz325: kupiłem 3 lata temu buty całoroczne za 400zł i wydawało mi się że to spory wydatek a buty bardzo porządne bo i po piasku można chodzić bez problemu i po górach i nawet w nich biegałem i buty oddychały a podeszwa spoko i po 3 latach były w stanie idealnym, oprócz tego że permamentnie brudne bo ciągle używane. Nie przetrwały nocy z nowym psem który je pogryzł, na lato kupiłem
  • Odpowiedz
@bartosz325: Decathlon raz na jakiś czas wypuści jakąś serie tanich ale w miarę dobrych produktów. Choć od takich za 50zł nie spodziewałbym się za wiele.

Ogólnie uważam że nie ma co oszczędzać, jeżeli podczas biegania but się rozleci to możesz skręcić sobie kostkę i poważnie się poobijać. Te 500zł to nie jest majątek za buty które będą tak samo dobre przez kolejne 5lat.
  • Odpowiedz
@GajuPrzegryw: Ale wiesz że bieganie generuje bardzo kontuzje? Tak ogólnie bez względu na to w jakich butach jesteś, przy aktywnościach cardio poleca się z tego co widziałem wyłącznie bieganie interwałowe żeby skrócić czas trwania biegu, rower i spacery to inna para kaloszy bo nie generujesz takich nacisków na stawy.
  • Odpowiedz
@bartosz325: Biegam w tych za 50 z kalenji ponad rok, praktycznie tylko bieżnia, i zrobiłem jakoś około 1000 km, nogi żyją. Buty niedługo #!$%@?ę i kupię lepsze, bo podeszwa się starła z lekka. Ale jak na tę cenę - 10/10.
Btw. tygodniowo tak po 30-40 km.
  • Odpowiedz
@Loginconajmniej4znaki: no właśnie z tym nic im nie jest to bywa różnie xD Później po 3 miesiącach biegania do fizjo albo ortopedy, bo bieganie nie jest takie łatwe jak się ludziom wydaje. Albo po trzech lub trzynastu latach, bo zła technika może naprawdę zrobić miazgę że stawów xD

Nie mówię że przez tanie buty, ale też mogą swoją cegiełkę dołożyć.
  • Odpowiedz