Wpis z mikrobloga

@Gandezz: ja pracuje przy samochodach,jak mam klienta ktory nie ma hopla na punkcie oleju to wlewam zwykle fanfaro czy innego mannola i te auta chodza bez problemu,to nie jest woda z kaluzy wiec taki syntetyk w30 czy 40 spokojnie da rade w takim silniku
@ryj23: i za takie coś należałoby wieszać. Jak już to powinieneś lać olej spełniający normy producenta a nie to co tam akurat trafi Ci się pod ręką. Nie mówię, by wybierać nie wiadomo co ale ma być spełniona norma.
@Gandezz: Lej taki jaki zaleca producent, u Ciebie to będzie elf ale zobacz jaką ma mieć normę.
@ksiak: Luzik,wiem o co chodzi,pracowalem kiedys w nieautoryzowanym serwisie bmw gdzie zwyklego GM wlewali do flaszek po ori bmw i sprzedawali w cenie ori bmw... za to faktycznie wieszac ale gdy mowimy o oleju w stylu tego fanfaro to to jest naprawde dobra ekonomicznie i jakosciowo opcja do takich powiedzmy nie wymagajacych jednostek jak wspomniane wyzej.
Ma być tani i dobry ( ͡º ͜ʖ͡º)

Teraz ma chyba wlany Castrol jakiś, płukanka oczywiście przy zmianie będzie.


@Gandezz: Jak masz DPF to cokolwiek C3, chyba, że oleju nie bierze to zwykły A3/B4, tak samo jak w przypadku braku DPF. Zmiana co 10 tysięcy + za każdym razem płukanka i bedzie dobrze.

Ciebie to będzie elf ale zobacz jaką ma mieć normę.


@ksiak: Nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TSoprano: dzięki, o dziwo ma 125 kucy, ale ma DPF.
@Zielony34: niby nie bierze, ale jednak będę lał z C3. Wymieniam i tak co 15k, samochód robi przebiegi pozamiejskie, więc wymianę co 10k uważam za zbędną. Płukanka co wymianę też wydaje mi się przesadą.
Zastanawiałem się tylko czy 5w30 czy 5w40, bo Internet zgodny nie jest...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gandezz: plukanka jest jak najbardziej przydatna. Stosując nieregularnie to tak, jakbyś nie stosował jej wcale. Pytasz o tani olej, więc interwały również skrócił bym do 10 tysięcy. Koszta są pomijalne. Możesz zastosować cokolwiek, może to być 5W30, może 5W40, obojetne