Wpis z mikrobloga

Cześć!

doradźcie proszę

W obecnej firmie pracuję od 7 lat mam stabilną sytuację, realizuję ciekawe wszechstronne projekty.
Przez ostatni rok firma przechodzi gruntowną restrukturyzację w związku z problemami finansowymi część osób została zwolniona, natomiast duża grupa starych specjalistów lawinowo zaczęła odchodzić.
Widząc co się dzieje i braku reakcji właścicieli na zaistniałą sytuację odświeżyłem CV i zaaplikowałem do firmy X.
Otrzymałem dość szybko odpowiedź finalnie przeszedłem 3 etapy rozmów i zostało zaproponowane mi stanowisko za 2x stawkę jaką mam w tej chwili.

Podczas rozmowy wyszło, że firma X:
- nie jest w stanie zaoferować mi tak różnorodnych zadań bardziej skupia się na wybranych technologiach
- właściwe miejsce zatrudnienia znajduję się 300km od mojego miasta, ale oferują pracę w 90% zdalną
- spotkanie z szefem teamu - miałem wrażenie jakbym rozmawiał z botem, mocny służbista
- niezbyt ciekawe opinie na gowork

I teraz mam dylemat z jednej strony posiadam pracę, póki co stabilną i ciekawą z ugruntowaną pozycją.
Z drugiej strony otrzymałem ofertę w dużej korporacji na bardzo atrakcyjnych warunkach finansowych.
Obawiam się, że pogorszę swoją dotychczasową sytuację, gdzie po okresie próbnym np. mi podziękują, wypalę się lub atmosfera będzie nieciekawa.

#praca #pracbaza #pracait #it #korposwiat

Co byście wybrali?

  • Zostanie w starej pracy 25.0% (13)
  • Skorzystanie z nowej oferty 75.0% (39)

Oddanych głosów: 52

  • 10
  • Odpowiedz
@AX07221S1:
Restrukturyzacja w firmie mówisz zwolnienie ludzi + dodatkowo odchodzą starsi pracownicy sami z siebie i coraz więcej będzie spuszczane na coraz nowszych aka ciebie.

Nowa firma = mniejsza odpowiedzialność na początku + 2x większa kasa. Tu nie ma co się zastanawiać
  • Odpowiedz