Wpis z mikrobloga

  • 37
1829 + 1 = 1830

Tytuł: Zapaść. Reportaże z mniejszych miast
Autor: Marek Szymaniak
Gatunek: reportaż
ISBN: 9788381912525
Ocena: ★★★★★★★

Opis książki:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4968604/zapasc-reportaze-z-mniejszych-miast

Moje wrażenia:
Brak zakładów pracy i infrastuktury społecznej, duże bezrobocie, wyludnienie, starzenie się społeczności, lokalny nepotyzm. Znalazłam w tej książce to, czego się spodziewałam. Ale nie tylko - autor (wg mnie niepotrzebnie) opisał problemy smogu, rasizmu i wycinki drzew. Te zjawiska mają miejsce przecież nie tylko w małych miastach.
W reportażach cenię sobie wywiady i statystyki, więc za to duży plus.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #czytajzwykopem #reportaz
faramka - 1829 + 1 = 1830

Tytuł: Zapaść. Reportaże z mniejszych miast
Autor: Marek S...

źródło: comment_1632899166cNPtQa98bIIF0AcfjXPdag.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@faramka: Na mnie zrobiła wrażenie, choć nie zawsze zgadzałam się z rozmówcą, to jednak wiele mi uświadomiła. Niby wiedziałam, że w małych miastach nie dzieje się najlepiej ale nie myślałam, że jest aż źle.
  • Odpowiedz
@pronter: Tarnobrzega, o dziwo, nie ma. Ani żadnego z naszej okolicy.
Bielawa, Krasnystaw, Grudziądz, Sanok, Bartoszyce, Pisz...

@NamietnyDzwigowy: "niby człowiek wiedzioł, a jednak się łudził". A tak serio - nie miałam świadomości niektórych zjawisk, np. jak bardzo reprywatyzacja namieszała na rynku pracy w miejscowościach, gdzie w czasach PRL działały duże zakłady. Albo że wybudowanie bloku mieszkalnego to koszt ok. 4000 zł / m² niezależnie od tego, czy to
  • Odpowiedz
@faramka: Mnie strasznie odepchnęło od tej książki podejście autora do tematu. Jakby to te stare zakłady były świętością która trzyma porządek społeczny w ryzach i powinniśmy je utrzymywać mimo braku rentowności przez kolejne 100 lat. Nie bez powodu upadły i dobrze.
  • Odpowiedz
@faramka: Mnie strasznie odepchnęło od tej książki podejście autora do tematu. Jakby to te stare zakłady były świętością która trzyma porządek społeczny w ryzach i powinniśmy je utrzymywać mimo braku rentowności przez kolejne 100 lat. Nie bez powodu upadły i dobrze.


@Isanell: To nie było podejście autora a ludzi z którymi rozmawiał. Ja takiego wrażenia jak ty nie odniosłem
  • Odpowiedz