Wpis z mikrobloga

Być może zostanę zjechany przez niektórych za ten wpis, ale nie dbam o to. Jedną z rzeczy, które denerwują mnie bardzo porządnie, jest kult zapierd*lu obecny nie tylko w Polsce, ale na całym zachodzie.
- "Mój syn już od 19. roku życia pracuje i płaci podatki!"
- "Praca w korpo przez ponad 1/3 doby przez 5 dni w tygodniu przez kilkadziesiąt lat uszlachetnia i pomaga budować nasz wspólny dobrobyt!"
Jakaś totalna abstrakcja XD
Osobiście dużo bardziej szanuję ludzi pokroju Bosaka ( randomowy przykład - olać poglądy polityczne ), którzy poświęcili się w walce za pewne idee od ludzi dumnych z tyrania w korpo po 8-9h dziennie.
Gdyby jeszcze prawdziwe było stwierdzenie o budowaniu dobrobytu poprzez pracę - a to jest bzdura; wystarczy spojrzeć na poniższy wykres z usa. Dobitnie widać, że poziom życia po 1970' systematycznie spada. W Europie jest nieznacznie lepiej, ale standardy życia także albo stoją w miejscu, albo znajdują się w trendzie spadkowym. A biorąc pod uwagę szereg czynników - takich jak starzejące się społeczeństwo, czy też konsekwencje unijnych pakietów energetyczno-klimatycznych, które niedługo wejdą w życie - można stwierdzić, że będzie tylko gorzej.
Nie piszę przy tym absolutnie, że praca jest zła, ale kult zapieprzania i duma z samego faktu zapieprzania - tym bardziej w obecnych warunkach - jest dla mnie kompletnie niezrozumiała.
#pracbaza #studbaza #ekonomia #gospodarka #polska #konfederacja #neuropa #4konserwy #antykapitalizm #przemyslenia
F.....r - Być może zostanę zjechany przez niektórych za ten wpis, ale nie dbam o to. ...

źródło: comment_1632858477mczY9peBggMeUoCNA970hb.jpg

Pobierz
  • 22
#!$%@?ć korpo... Praca dla niewolników. Im szybciej młody człowiek sobie to uświadomi tym lepiej.


@Syntax: nom, #!$%@? w wuj, w busy seasonie pracujemy po 8-9h zależy od projektu, za które wszystko jest płacone, a w low seasonie mamy wolne piątki, albo pracujemy do 12:30
Tymczasem u mojego kuzyna u pana Janusza na magazynie cały rok to busy season, 12h i jeszcze najlepiej zrób nadgodziny. Oczywiście nadgodziny opcjonalne, ale jak nie zrobisz
@FailureMaster: kilka lat temu przyglądnąłem się obecnym 48-50-latkom i to do jak gównianej sytuacji właśnie doprowadzili na przestrzeni 20 lat swoim podejściem i wyborami.
A stwierdziłem to pracując u kolejnego badylarza-wyzyskiwacza, gdzie jego na samochód było stać, a mnie co najwyżej na wynajmowanie mieszkania.
Nigdy więcej u żadnego januszabiznesu, korporacjusze niech sobie klękają i ssą pałkę przełożonym - bo robota w tym też mnie nie intere.

Z tego kraju trzeba #!$%@?ć,
nom, #!$%@? w wuj, w busy seasonie pracujemy po 8-9h zależy od projektu, za które wszystko jest płacone, a w low seasonie mamy wolne piątki, albo pracujemy do 12:30

Tymczasem u mojego kuzyna u pana Janusza na magazynie cały rok to busy season, 12h i jeszcze najlepiej zrób nadgodziny. Oczywiście nadgodziny opcjonalne, ale jak nie zrobisz to krzywo na ciebie będą patrzeć i mogą ci nie przedłużyć umowy


@niochland: Ale wiesz,
@FailureMaster: wydaje ci sie ze USA to caly swiat? Nie chce mi sie szukac czy ten wykres jest prawdziwy czy nie bo widzialem juz bardzo duzo glupot w sumie nastawionych dla amerykanow - bo malo jest takich krajow gdzie mozna wmawiac ze poziom zycia spad w stosunku do konca lat 60.
@Miniu30: Oczywiście, że poziom życia w ameryce spadł od lat 70' do teraz. W jakiejś bańce żyłeś do teraz? Przecież to jest oczywista oczywistość.

wydaje ci sie ze USA to caly swiat?


Największa zachodnia gospodarka; optymalny przykład.
@FailureMaster:

A ludzie uznają to jeszcze za sukces i cieszą się z bezmyślnego zapieprzania

Ahhh jakbym trafiał w swoim życiu na korpo gdzie "bezmyślnie się zapieprza" i jeszcze za to pieniądze dostaje to może bym został na dłużej. Gdzie pracowałeś i co robiłeś?
@Syntax:

W korpo się nie pracuje.


Cholera! Nic nie robią a dostają pieniądze! A to gnoje! Muszę powiedzieć mojemu dyrowi, że nic nie robimy

W korpo się wegetuje. Tzn. trzeba wiedzieć jak wegetować.

Zdefiniuj wegetowanie. Bo jeśli wegetowanie = przychodzenie i robienie swojego to chyba tam w tym BioMindsie ostro musicie wegetować xD

Jak już przepracowałeś X lat w korpo to wiesz jak to robić.

Czyli rozumiem, że pracujesz X lat
@FailureMaster: teraz jedz do Indi i Chin - powiedz im ze w latach 50-60 mieli wyzszy poziom zycia a teraz im spada. USA w tych latach to byl kompletny hegemon gospodarczy gdzie nie mieli konkurencji z nikim nawet jeszcze z Europa Zachodnia tak naprawde bo ta dopiero wracala do siebie. Po prostu wtedy reszta swiata byla w czarnej dupie.
Widzialem po prostu tez wiele bzdurnych przeklaman na temat USA jak to
Widzę że research zrobiłeś ;)


@Syntax: oczywiście, że tak. Jak ktoś rzuca takimi odważnymi stwierdzeniami to zawsze mam nadzieję, że jest kimś więcej niż devem, który robi to co do niego należy, albo przynajmniej robi to na własny rachunek, a nie rachunek firmy, która go zatrudniła ¯\_(ツ)_/¯
Z całym szacunkiem do devów, klepaczy excela, pomagierów w sklepie i jakichkolwiek innych zawodów. Jak komuś pasuje to co robi to nie wiem do
@niochland: Nic w tym świecie nie jest poprawne. Wszyscy jesteśmy niewolnikami. A ja nie jestem żadnym devem.
Jestem tylko człowiekiem ciekawym świata. Za 40 lat umrę. Jestem naukowcem, fizykiem, muzykiem. Po prostu wolnym człowiekiem. Robię to co chcę. Jak mi się nie chce czegoś robić, to szukam innej opcji. Tak zawsze było i będzie. Moja wiedza nie skupia się na jakiejś jednej dziedzinie. Czułbym że umieram za życia, gdybym miał poświęcić