Wpis z mikrobloga

#notebooki #komputery #nootebook #cokupic

Zastanawiam się nad upgradem kompa. Czy znajdę coś lepszego w tej cenie? Coś zmienić?

XNOTE P150SM [CLEVO P150SM]

- Ekran: Ekran 15,6" Full HD 1920 x 1080 LED, Matowy

- Procesor: IntelŸ Core™ i7-4700MQ 2.40 - 3.40GHz Turbo, 6MB L3 cache, HD 4600, 22nm, 47W

- Pamięć RAM: 16 GB (2 x 8) DDR3L 1600 MHz DDR3 CL11

- Dysk twardy: HDD 750 GB WD SCORPIO BLACK 7200 RPM, 16MB cache

- mSATA SSD Drive: 120 GB SSD mSATA 6Gb/sec ( R/W - 550/500 MB/s )

- Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX 770M 3.0GB GDDR5

- Sieć Bezprzewodowa WiFi: IntelŸ CentrinoŸ Wireless-N 2230, SINGLE BAND + Bluetooth 4.0

- Napęd: Nagrywarka Blu-Ray Disc Recorder

- System operacyjny: Windows 7 Professional 64 Bit OEM PL

- Diagnostyka konfiguracji: Diagnostyka konfiguracji oraz optymalizacja układu chłodzenia (GRATIS !)

- Pasta termoprzewodząca: Aplikacja najlepszej pasty termoprzewodzącej Arctic Cooling MX-4 na CPU oraz GPU (GRATIS !)

- Pakiety Gwarancyjne: Pakiet Standard - 24 miesiące

PLN 7200

zastanawiam się, czy ten cały blue ray ma sens; ale porobiłbym trochę backupów; w założeniu w przyszłości dokupiłbym może RAMu
  • 7
@dawidf: jest tam napisane: 24 miesiące + można wykupić pakiet dłuższej gwarancji (więc chyba ufają swojemu sprzętowi). Obecnie mam coś a'la Clevo kupione jakiś czas temu - barebone "verified by intel" (asus) z którym względnie nie miałem kłopotów - oprócz karty graficznej nvidia (ale to dotyczy wielu różnych lapków)

Może da się znaleźć coś innego tej klasy?
@fledgeling: no wiadomo, z chipsetami Nvidii wszędzie był problem, reball albo wymiana układu na poprawioną rewizję. Ja bym tylko się bał później o brak dostępnych części zamiennych typu zawiasy itp.