Wpis z mikrobloga

W przyszłym tygodniu zaczynam swoją pierwszą prace na stanowisku administratora systemów IT - junior. Do tej pory pracowałem w serwisie komputerowym oraz przy obsłudze mniejszych firm (utrzymywanie sprzętu, sieci itp.). Firma dostarcza systemy produkcyjne oraz wsparcie informatyczne dla zewnętrznych klientów (średnie i duże firmy). Z tego co mi przedstawiono na początek mam być wdrożony w kwestie sieciowe (zarządzanie) oraz AD. Będzie to moja pierwsza praca w większej firmie i w zespole większym niż 3 osoby. Jestem ciekawy jak wygląda te pierwsze kilka dni na stanowisku stricte związanym z administratorem i na co się mniej więcej przygotować i jak w praktyce wygląda takowe wdrożenie nowej osoby do zespołu. Z góry dziękuje za wszelkie informacje
#sysadmin #pracait #siecikomputerowe
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@vaars: "Kto produkcji nie #!$%@?, ten nie zazna szczęścia w niebie". A tak na poważnie, to nie ma głupich pytań. Pytaj opiekuna, czy kogo tam Ci przyporządkują. Najpierw będziesz się uczył w ogóle, gdzie co jest i jak działa.
@vaars: Dostaniesz dokumentacje przez pierwszy tydzień, poproszą cię o obserwowanie systemu ticketowego jak są rozwiązywane tickety. Czasem ktoś cie wezmie na spotkanie i opowie o swoim kawałku infrastruktury. Po kilku dniach zaczną ci wrzucać proste taski, a po chwili dadzą ci jakiś troubleshooting do rozkminienia. Potem już poleci :P