Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest najgorszego w weselach? Koperty. Mam w tym roku dwa zaproszenia na jesień więc zrobiłem mały research ile "powinno" się dać w kopercie od osoby i jak usłyszałem to mi włosy dęba stanęły. 400-600 zł xD Razem z dojazdem musiałbym bulić 1k - podziękowałem, za taką kasę zrobię sobie super tygodniowy urlop.

Rozumiem dać powiedzmy 50zł z grzeczności ale te kwoty to grube przegięcie. I kisnę bekę z tych roszczeniowych oczekiwań pary młodej że każdy gość powinien zapłacić im za zaszczyt uczestnictwa w ICH imprezie. Nie dość że jadę czasem kilkaset kilometrów, poświęcam swój czas żeby im było miło, że mają tyle gości to ci jeszcze ode mnie oczekują zapłaty za uczestnictwo, bo tym de facto jest koperta.
I to nie moja wina że organizujecie sobie takie drogie wesela - mój kumpel zamiast wesela zorganizował imprezę w wynajętej sali i w sumie za całe wesele wyszło mu 6k. Poczęstunek dla gośći - gulasz sam ugotował. Każdy przyniósł jakąś flaszkę i wszyscy się świetnie bawili do białego rana.

Ale oczywiście wy musicie zabulić za fotografa 10k, za florystkę 6k, zrobić jakieś kosmiczne oświetlenie za 15k i oczywiście orkiestra na żywo i wodzirej. Najlepiej jeszcze zatrudnić jakieś animatorki chociaż #!$%@? wie co to jest i po co, forobudki i wynająć limuznę żeby się pokazać xD I to wszystko w pięknym zameczku no bo co goście powiedzą jak wynajmiemy zwykłą stołówkę. A potem oczekujecie od tych gości, że oni za to zapłacą kiedy tak naprawdę każdy oprócz was ma w dupie czy w jakąś ścianę są wetknięte kwiatki albo czy muzyka leci z laptopa. I są to koszta WASZE a nie gości.

Jak ja organizuję imprezę urodzinową w pubie albo domówkę to jakoś nie oczekuję że gości że mi za wszystko zapłacą.

#takaprawda #wesele #polska #impreza #florystyka #wpolscejakwlesie #chlewobsranygownem #programista15k #p0lka
S.....b - Wiecie co jest najgorszego w weselach? Koperty. Mam w tym roku dwa zaprosze...

źródło: comment_1632743642P1wERllM46Q6Y3Wkkzb37K.jpg

Pobierz
  • 155
  • Odpowiedz
@Scaab: ja tam zwykle nie daje wiecej niz 500 zl od pary, ale wciaz jak sobie pomysle jaki balet bylby na miescie. Ogolnie odkad bylem w koncu na pierwszym weselu to zawsze bedzie slaba impreza chyba ze sie idzie do dobrego kumpla.
  • Odpowiedz
@Scaab: Na wesele nie idziesz z łaski, ale zeby sie dobrze zabawic i zjeść cos smacznego. Placisz wiec za impreze, zabawe. 150-200zl za osobe to normalna cena. Musisz zmienic myslenie.
  • Odpowiedz
@Scaab słabi jesteście, ja ogólnie zawsze daje 50 tysięcy w kopercie i robię specjalne zamówienie na kopertę, która to pomieści i żeby była gruba daję to w banknotach 100 zł. Dawanie poniżej 40k to bieda. 50k to odpowiednia cena za kilka godzin przebywania z #!$%@? januszami i orkiestrą bawiącymi się w jakieś zabawy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AntyBohater: to że troluje to w jego naturze... Ale mnie też to #!$%@? że ktoś oczekuje że to się jeszcze zwróci xD a jak nie to ból dupy. Pomijając że wszystko związane ze ślubem jest z definicji przepłacone i zawyżone. To chyba istnieją lepsze sposoby wykorzystania takiej ilości gotówki. A tak jak op napisał to da się zrobić naprawdę fajne imprezy na budżecie.
  • Odpowiedz
@Scaab: dlatego zajebistym pomysłem jest kasa z kopert dla schroniska dla zwierząt, pomaga się wtedy dla schornisk a nie dla patałachów, których nie stać na takie przyjęcia i wymuszają characz od gości.
  • Odpowiedz
@Scaab: fajne, pisz wiecej, fajnie czasem poczytac jak ktos ma tak srogo #!$%@? pod kopula i jeszcze do tego jest biedny tak bardzo, ze 600 zl to dla niego #!$%@? wie jakie wydatek.
  • Odpowiedz
@nieocenzurowany88: haha biedaku. Ja parze mlodej ostatnio dalem 400k żeby nie musieli jedniczesnie splacac wesela i mieszkania. Bylo warto bo rosolek był całkiem smaczny a na derser dali moją ulubioną kremuffke papieską. Jak ktos nie ma takiej kasy by uhonorowac pare mloda to juz teraz powinien popełnic rytualne bukakke zanim rodzina sie skapnie że jestes #!$%@? biedakiem p0lakiem cebulakiem.
  • Odpowiedz