Wpis z mikrobloga

hej miraski, mógłby mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego mlm jest piramidą finansową i oszustwem i czym się różni od większej firmy / łańcucha dystrybucji, gdzie mamy np: producent -> dystrybutor -> hurtownia -> sklep -> klient i każdy po drodze pobiera marżę? Czy w firmie gdzie mamy: prezes -> management managementu -> managment sredniego stopnia -> managment niskiego stopnia -> pracownicy? Przejrzałem sobie trochę tag, wszyscy piszą, że to oszustwo, nieetyczne itp, że wtopili pieniądze i że piramida ale w sumie nie znalazłem argumentów dlaczego.
#mlm #biznes dla zasięgu #wlasnafirma i też dla zasięgu #scam bo pewnie obseruwjący ten tag będą mieli najwięcej rzeczowych argumentów

  • 28
  • Odpowiedz
@MaddoxX1911: a jak zakładam sklep internetowy z nie wiem - zapachami do aut to nie muszę kupować pakietu startowego aby go dalej sprzedać i nie muszę tego sprzedawać? Właśnie tego momentu nie rozumiem gdize jest oszustwo w mlm - przecież gro mlm np tych które znam z młodości (nawet nie wiem czy jeszcze instnieją) jak np oriflame czy avon działały bardziej na sprzedaży bezpośredniej niż na takim typowym zapraszaniem.

to wyżej
  • Odpowiedz
@kefas_safek: widzisz złote góry a zajmujesz się naganianiem ludzi którzy będą ci robić dochód pasywny zamiast zajmować się sprzedażą

jak masz producenta -> dystrybutora -> hurotwnika -> sklep


@kefas_safek: to każdy ma swoją marżę i bierze hajs za pośrednictwo a w mlm ci na górze zarabiają na tym że zapisują się osoby na dole i kupują te pakiety startowe
  • Odpowiedz
@MaddoxX1911: ale w moim łańcuchu jest dokładnie tak samo - producent (ten na górze) zarabia na tym, że zapisują się osoby (małe firmy) na dole (u hurtownika / dystrybutora) i kupują te pakiety startowe. Czy to tak nie jest? Wiele firm ma nawet podane "sugerowane" ceny detaliczne
  • Odpowiedz
@kefas_safek: ale nie ma żadnego produktu tylko naganianie ludzi którzy się zapiszą po pakiet startowy i ty będziesz miał z tego prowizję w zależności od tego ilu nagonisz i potem oni nagonią rośnie ci prowizja

chodzi o kolejne osoby które kupią pakiet a nie sprzedaż czegokolwiek
  • Odpowiedz
@MaddoxX1911: nie ogarniam. To avon czy oriflame to nie był mlm? tam był / jest produkt, nie wiem czy jest pakiet startowy ale laski pamiętam miały jakieś albumy z tymi kosmetykami. Czyli jakby nie było pakietu startowego to znaczy, że taki mlm jest "zdrowy" lub że nie jest mlmem? Albo nie wiem, jakby był limit pięter?
  • Odpowiedz
@kefas_safek: konsultantka zarabia na sprzedaży produktu(ma prowizję i może jakieś zniżki w zależności od tego ile zamawia) a nie zapraszaniu osób do budowy gałęzi xd

jakby się kręciło wokół produktu a nie naganiania ludzi do udziału w projekcie xd

już mnie męczy dalsze tłumaczenie, przeczytaj definicję na wiki xd
  • Odpowiedz
@MaddoxX1911: czyli to w sumie nie sam mlm jako idea jest zły, tylko jego implementacje. W sumie to o czym piszesz to ma bliżej do piramidy finansowej niż do samej idei mlm, która w poprawnie zaimplementowana może dać korzyści wszystkim stronom. Dobrze rozumiem?
  • Odpowiedz
@kefas_safek: daje korzyści tylko tym co się wcześnie do tego zapisali albo są twórcami xd

ludzie widzą tysiące dochodu pasywnego i jaguary w leasingu a większość kończy na zakupie pakietu startowego i na tym to się kręci
  • Odpowiedz
W sumie to o czym piszesz to ma bliżej do piramidy finansowej niż do samej idei mlm, która w poprawnie zaimplementowana może dać korzyści wszystkim stronom.


@kefas_safek:

Marketing wielopoziomowy nie jest piramidą finansową. Jednakże niektóre mogą się pozorować na legalny marketing sieciowy[2][3][4]. Różnica polega na tym, że w marketingu wielopoziomowym zyski uczestników nie biorą się z wpłat od nowych uczestników, lecz ze sprzedaży własnej oraz prowizji od sprzedaży zrekrutowanych przez nich
  • Odpowiedz
daje korzyści tylko tym co się wcześnie do tego zapisali albo są twórcami xd


@MaddoxX1911: w sumie jak w każdej większej branży

Szacuje się, że 99% uczestników MLM nie zarabia, a traci pieniądze[5][6].


To są szacunki, ok ale i tak wygląda normalnie jak na "amatorów, którzy pchają się do zabawy". Mam na myśli to, ze sprzedawcami w mlmach najczęściej są osoby bez żadnego doświadczenia i przygotowania w sprzedaży. Tak samo jak
  • Odpowiedz
nie ogarniam. To avon czy oriflame to nie był mlm? tam był / jest produkt, nie wiem czy jest pakiet startowy ale laski pamiętam miały jakieś albumy z tymi kosmetykami. Czyli jakby nie było pakietu startowego to znaczy, że taki mlm jest "zdrowy" lub że nie jest mlmem? Albo nie wiem, jakby był limit pięter?


@kefas_safek: Mlmy muszą się maskować sprzedażą produktów, których ceny zazwyczaj jednak są wysokie, a produkt nie
  • Odpowiedz
@kefas_safek z tego co rozumiem mlm z definicji jest po prostu innym kanałem sprzedaży. Przykładem dobrego mlm są firmy pokroju właśnie Avon, oriflame. Jednak złą sławę mlmowi przyniosły firmy które nie mają produktów jako takich a bazują na piramidzie finansowej. Więc mlm - ok, piramidy finansowe nie ok. Z tym że w pl często te pojęcia błędnie są używane zamiennie
  • Odpowiedz
@kefas_safek W mln masz producenta dystrybutora dystrybutora dystrybutora itp. i nowa osoba na samym dole szybko ogarniesz że żadnego klienta nie znajdzie na swój produkt więc jedyny sposób zarobku to szukanie kolejnego dystrybutora.
  • Odpowiedz
@kefas_safek: Osoba, której tłumaczy się, dlaczego MLM jest oszustwem, musi najpierw rozumieć, co to jest piramida finansowa. Bez tego nie da się zacząć tematu MLM.

Gdy już wiesz, co to jest piramida finansowa, to następnie dowiadujesz się, że istnieją co najmniej trzy rodzaje piramid: https://www.wykop.pl/link/4382777/comment/56106537/#comment-56106537

MLM to fikcyjna idea wymyślona przez oszustów celem zamaskowania piramidy finansowej. Z tego wynika, że nie istnieje coś takiego jak MLM, istnieje za to piramida finansowa
  • Odpowiedz