Wpis z mikrobloga

Kilka dni na główną z płomieniem wyladowało znalezisko informujące o tym, że lekarze mają zakaz wykonywania testów na koronawirusa osobom zaszczepionym i z automatu wypisują im grypę.

Moderacja słusznie zdjęła to znalezisko, ale mleko się już rozlało. Teraz niemal pod każdym znaleziskiem o koronawirusie można znaleźć nowe argumenty antyszczepów, jak na obrazku. Walka z tym to syzyfowa robota, gdyż antyszczepy nie przejmują się faktami i dalej powtarzają to samo z uporem maniaka. Fejk poszedł w świat, antyszczepy zyskały dodatkowe paliwo do siania dezinformacji na temat współczesnej medycyny.

Zresztą w tych znaleziskach jest przeważnie typowy psychiatryk. Antyszczepy wyskakują tam z naprawdę dużymi rewelacjami, a na pytanie o źródło owych rewelacji - bezwstydnie cię zminisują, a nawet zaszczują. Pozdrawiam tutaj @Lipathor który na pytanie o źródło antyszczepowej rewelacji o tym, że szczepionki mRNA mają zerową skuteczność w ochronie przed zakażeniem - został tylko zmieszany z błotem.

Dramat co się dzieje na tym portalu.
#neuropa #koronawirus
źródło: comment_1632728049c29VPEBFjppCtTvFLuymOq.jpg
  • 34
lekarze mają zakaz wykonywania testów na koronawirusa osobom zaszczepionym i z automatu wypisują im grypę.


@waro: Nie mają zakazu ale nie muszą takiej osoby wysyłać na test tak jak nie muszą jej testować przed różnymi zabiegami ¯\_(ツ)_/¯ Tydzień temu żona dzwoniła do lekarza z katarem i kaszlem i nie było tematu testu (jest zaszczepiona).

§ 17. [Udzielanie świadczeń zdrowotnych osobom zaszczepionym przeciwko COVID-19 - brak obowiązku wykonania testu w kierunku COVID-19]
@waro: masz racje z tym ze "zakaz testowania" to fikcja. Mimo wszystko osob zaszczepionych w Polsce totalnie nie sprawdza sie pod katem zakazenia koronawirusem, gdyz nie ma takiego wymogu. Nie ma zakazu, ale nikt tego nie robi, mimo ze zaszczepieni maja potencjał roznosic wirusa jeszcze wiekszy niz niezaszczepieni.
@waro: #!$%@? rusz tym pustym łbem. Masz przed sobą rozporządzenie, masz przed sobą relacje ludzi, sam sobie dodaj 2+2.

Ale oczywiscie pisiory jak niemal w kazdej sprawie to idioci - brak zarazeń (czyli testowania) wśród zaszczepionych (chociaż w tv już mówią że przecież szczepionka nie chroni przed zarażeniem) sprawi że koronkowe wyniki bedą dużo niższe - a do szczepienia nikogo nie zachęcą.
osoby zaszczepione koncza przestrzegac zasad dystansowania, noszenia maseczek, dezynfekcji. Te szczepionki nie sa sterylizujace,


@Koronanona: Przecież @waro napisał wyraźnie:
poproszę o źródło takiej rewelacji

A ty zaczynasz pisać jakieś anegdotki. No u mnie osoby zaszczepiony noszą maseczki i mówie to poważnie. Zarówno ja i moi znajomi zauważamy, że ci co się zaszczepili to nosza maseczki, a ci co nie, to nie noszą.
Także ŹRÓDŁO, a nie anegdotki ( ͡° ͜
@waro chyba pod tym znaleziskiem o którym mówisz kilka osób, pisało, że to nieprawda, bo będąc zaszczepionymi dostali skiero na test. Ale jeśli rzeczywiście miałby być taki cichy nakaz, aby ograniczyć testowanie szczepionych, tak na logikę, to też nie wiem czego się spodziewasz? Że MZ ogłosi na tweeterze, że zaszczepieni mimo objawów nie będą testowani? Mieliby to ogłosić w tv, gdzie wszystkie stacje nakręcają psychozę strachu? Oczekiwanie jakichs oficjalnych źródeł na coś,
A ty zaczynasz pisać jakieś anegdotki. No u mnie osoby zaszczepiony noszą maseczki i mówie to poważnie. Zarówno ja i moi znajomi zauważamy, że ci co się zaszczepili to nosza maseczki, a ci co nie, to nie noszą.


@SirSherwood: swoją drogą ciekaw jestem jak w praktyce wygląda to noszenie maseczek u ludzi. Pewnie nie ma takich statystyk, ale stawiam dolary przeciw orzechom, że z maseczek częściej korzystają i tak osoby zaszczepione
Ale jeśli rzeczywiście miałby być taki cichy nakaz, aby ograniczyć testowanie szczepionych, tak na logikę, to też nie wiem czego się spodziewasz? Że MZ ogłosi na tweeterze, że zaszczepieni mimo objawów nie będą testowani? Mieliby to ogłosić w tv, gdzie wszystkie stacje nakręcają psychozę strachu?


@NitrousOxide: Nie no chwila. Zacznijmy od początku.

Ludzie wykopali na główną znalezisko informujące o tym, że lekarze dostali nieoficjalny zakaz testowania ludzi zaszczepionych i wypisywania im
@Koronanona: Powiem Ci w ten sposób. Bylem ostatnio na weselu i w górach. Ludzie których nie znałem i nie wiedzą co to wykop, w tematach pandemii mają różne zdanie. Jedni są zaszczepieni a inni nie. Natomiast w temacie testów to mnie zagadnięto że lekarze nagle zaczęli wysyłać na testy tylko niezaszczepionych. Co ciekawe mówiły to osoby zaszczepione które poszly do lekarza w obawie o nawrot choroby lub zarażenie jakims wariantem dziwnym
@NitrousOxide: skoro nie uwierzyłeś to po co trujesz mi dupę tym tematem? Mi takie info lata koło wiadomo czego i nie zamierzam rozkminiać każdej rewelacji, jaka się w necie pojawi.

A jeśli za wiarygodną uznajesz teorię według ktorej panuje ogólnopolski spisek rządu z lekarzami i nie byłoby chociaz jednej takiej osoby, która by się wyłamała z tego spisku - to w sumie tylko tracę na ciebie czas tutaj.
@waro moja mamuska byla kilka dni temu u lekarza i doktorek, ze tescik bedzie, na co matula, ze jak tescik i jak covid jak niedawno przeszla i sie szczepila i to niemozliwe.. No i doktorek, ze jak tak to zapalenie krtani. Kurtyna.
@ZieloneKoloTramwaja: dziwne... przecież na tym portalu nazywa się szurem każdego kto nie popiera 1 do 1 oficjalnego przekazu partyjnego i uważa że przeciwnik segregacji sanitarnej = wierzy w czipy, 5g, płaską ziemię. Co może nie grać w tej narracji? Byłem świadkiem jak wyzywano kogoś od szurów bo wolał poczekać na dostępność JJ zamiast szczepić się Astrą XD, absurd.
Sporo czarmanderów się zaszczepiło ale są przeciwnikami segregacji sanitarnej, paszportom covidowym, kodom QR
@waro: Jak pokazał czas i dostateczna ilość informacji to nie. Kraje w których jest 80% zaszczepionych wcale nie zatrzymały wirusa i męczą się z kolejną falą. Czyli szczepienia nie bardzo wpływają na ilość zarażeń. Szczepienia chronią przed ciężkim przebiegiem ale jednocześnie media i urzędy statystyczne nierzetelnie informują o ilości i prawdopodobieństwie ciężkiego przypadku oraz o powikłaniach poszczepiennych. Jak ktoś umrze tydzień po szczepieniu to bla bla nie ma dowodów że szczepionka
@waro: dodatkowo przypominam że w Polsce ustawa o funduszu kompensacyjnym leży w sejmie i nikt jej nie zamierza pchać do przodu, może byśmy mieli z 80% zaszczepionych jakby ktokolwiek chciał brać odpowiedzialność, zapewnić ewentualną pomoc i bezpieczeństwo ludziom szczepiącym się.
Jak pokazał czas i dostateczna ilość informacji to nie


@YodaMonster: Oczywiście, że tak. Można zobaczyć to chociażby na przykładzie USA i porównania poszczególnych stanów.

Kraje w których jest 80% zaszczepionych wcale nie zatrzymały wirusa i męczą się z kolejną falą.


@YodaMonster: Niech zgadnę, a jako przykład podasz Izrael, co nie?

A co z Portugalią, która ma 84% zaszczepionego społeczeństwa? Co z Danią, która ma 71% zaszczepionego społeczeństwa? Czy te kraje
Niech zgadnę, a jako przykład podasz Izrael, co nie?

No podam i co? Zagiąłeś mnie bo podam przykład który nie pasuje do Twoich poglądów? Jakieś konkretne wytłumaczenie dlaczego to zły przykład?

Ah no tak bo są inne przykłady które potwierdzają tezę i lepiej je wybrać

A co z Portugalią, która ma 84% zaszczepionego społeczeństwa? Co z Danią, która ma 71% zaszczepionego społeczeństwa? Czy te kraje leżą i kwiczą, jeśli chodzi o koronawirusa?
Heh.. nie tylko w Polsce tak jeat. Mieszkam w Irlandii, w tamtym tygodniu mija corka lvl 2.5 dostala goraczki 40.4 i nie chciala spasc, wiec zawiozlem dziecko do szpitala. Szybki wywiad czy rodzice szczepieni (tak), czy ktos ze znajomych ma covida? (Nie), podali jej jakis srodek na goraczke i po 30 minutach temp. Spadla do 37.5 - diagnoza: infekcja wirusowa.
Znajoma z corka lvl 6. Trzy dni pozniej taka sama akcja z
No podam i co? Zagiąłeś mnie bo podam przykład który nie pasuje do Twoich poglądów? Jakieś konkretne wytłumaczenie dlaczego to zły przykład?

Ah no tak bo są inne przykłady które potwierdzają tezę i lepiej je wybrać


@YodaMonster: a ty niby co? Pan obiektywny, który wcale nie dobiera sobie kraju pod swoją tezę? XD

No zresztą popatrzmy co mamy:

- ty na swoją tezę podasz jeden kraj znajdujacy się na innym kontynencie.
a ty niby co? Pan obiektywny, który wcale nie dobiera sobie kraju pod swoją tezę? XD


@waro: Izrael miał szczyt zeszłorocznej jesiennej fali w wrześniu, Portugalia w listopadzie, Dania w grudniu. Serio tak ciężko sprawdzić?

A dlaczego Izrael ma problemy z koronawirusem? Nie wiem, wpływ na to może mieć nawet strefa klimatyczna.


Coś tam Ci świta, prawie jesteś bliski dobrych wniosków, jeszcze trochę, ostatnia prosta ( ͡° ͜ʖ ͡
@waro: przykład Izraela jest taki piękny bo jak Izrael zadeklarował tę swoje 80% zaszczepionych co się zgrało z corocznym wygaszeniem zimowego sezonu grypowego to covidianie walili konia do wypłaszczonej krzywej. Każdy szur pisał wtedy że poczekamy do jesieni na wnioski, przyszła jesień i zgadnij kto miał rację? ( ͡° ͜ʖ ͡°)