Wpis z mikrobloga

Z powodu "bezprecedensowego popytu" operująca blisko 350 stacjami sieć EG Group wprowadziła limit zakupów benzyny do 30 funtów na klienta. Koncern BP poinformował o czasowym zamknięciu niektórych stacji. Problemy z dostępnością paliwa na swych stacjach zgłaszały też firmy Shell i ExxonMobile.


Jak donoszą media, rząd rozważa umożliwienie wjazdu do Wielkiej Brytanii na krótkoterminowych wizach 5 tys. zagranicznych kierowców ciężarówek.

Dzwoniłem właśnie do znajomego w Londynie i potwierdził, że już prawie jak w Mad Maxie się czuje. Ludzie kupują na zapas do czego się da. A co do wiz dla kierowców to mają swój kurła brexit od siedmiu boleści XD

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-brexit/fakty/news-wielka-brytania-kolejki-przed-stacjami-benzynowymi-ogranicze,nId,5504983#crp_state=1
#uk #anglia #brexit #neuropa
lakukaracza - > Z powodu "bezprecedensowego popytu" operująca blisko 350 stacjami sie...

źródło: comment_1632647980M4cChTJUZG32u2EfLpqdWR.jpg

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lakukaracza_: Tak ich straszyli złymi imigrantami z UE, którzy "zabrali im pracę" a wpuszczą tych samych imigrantów, nawet i spoza UE xD

Zobaczymy czy będzie im się ten brexit odbijać przez kolejne lata. Bardzo mnie to cieszy. Jeszcze firmy powinny w---------ć z Londynu do jakiegoś Amsterdamu czy Frankfurtu i wszyscy zadowoleni
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: There is now a shortage of more than 100,000 drivers in the UK, out of a pre-pandemic total of about 600,000, a Road Haulage Association survey of its members estimates.

That number included tens of thousands of drivers from EU member states who were living and working in the UK.

Even before Covid, the estimated shortage was about 60,000 drivers.
  • Odpowiedz
To nie jest zabawne,


@Don_Lukasio: Zabawne bo sami chcieli. Gdyby ich nie wyganiali a oni sami odjechali z własnej woli to wtedy nie byłoby zabawne. Że dotyka ludzi to wiadomo, nawet jakieś szkoły mają ponoć zamykać bo im wykupili paliwo do autobusów.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_ teraz skupiają sie na kierowcach i ok, ale sytuacja w NHS i np. domach opieki starości tez jest tragiczna. Ludzi do pracy nie ma, ci co sa, musza robic za dwoje, a za to nikt nie płaci wiecej, pracownicy zaczynają sie buntować i idą na urlopy, efekt bedzie taki ze bedzie jeszcze wiecej ludzi brakowało do pracy.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Nie rozumiem, angole krzyczeli, jak to polacy i inni zabierają im pracę... Teraz jest praca, a i tak angole ją olali, więc jak to jest? Zadufani w sobie ludziki, niech spierd...
  • Odpowiedz
@TomdeX: Bo to praca za niskie stawki, a oni mają ciągle wizje UK jako potęgi kolonialnej gdzie to nie Brytyjczyk ma z---------ć na najgorszych stanowiskach. Mieszkałem w Irlandii 10 lat więc się nasłuchałem o angolach oj nasłuchałem.
  • Odpowiedz
  • 13
@lakukaracza_
@niochland
@Kosciany
@Don_Lukasio

Przypisywanie tego co się teraz dzieje tylko i wyłącznie brexitowi to przekłamywanie rzeczywistości. Covid (niewystarczająca ilość egzaminów na kierowców) oraz IR35 (zmiany podatkowe, które uwaliły pensje o średnio 25%) również wpłynęły na obecną sytuację.
  • Odpowiedz