Wpis z mikrobloga

Naszło mnie taka myśl po wpisie op o kupnie mieszkania.
Ile jesteście w stanie odłożyć pieniędzy za granicą żyjąc godnie przez cały rok godnie mam na myśli nie odmowie nie sobie kebaba czy jakiegoś ciucha itp.
Jak byłem młodszy jeździłem do niemiec na szparagi choinki i przygotowywanie pola pod szparagi. Łącznie 9 miesięcy w roku pensja na miesiąc to była 1700 euro 3 miesiące w Polsce mimo tego wypłatę dostawałem przez cały rok nawet jak siedziałem przez te 3 miesiące w Polsce na dupie. Co prawda w miesiącach kwiecień czerwiec robiłeś te 14-16 godzin dzienne inne po 8 typowa praca na #!$%@? czyli jeżdżenie traktorem koszenie trawy kosa ręczna :D
Przez rok na spokojnie udawało się odłożyć około 100 tysięcy złotych myślę że to dobry wynik tym bardziej że wysyłałem pieniądze miesiąc w miesiąc może mało bo po 300 - 400 euro.
Jak to wygląda u Was dajecie radę coś odłożyć czy nie?
#emigracja
  • 25
  • Odpowiedz
  • 0
@PiotrFr Tylko że akurat na dobrego Niemca trafiłem jeśli lepiej wychodziło ci z godzin płacił ci na godziny jesli lepiej na akord płacił na akord xd gość milioner ale chłop naprawdę w porządku zapłacił za szpital Polakowi z własnej kieszeni leczenie w szpitalu nie będę mówił co się stało ale to przez alkohol a koszt 5 k euro
  • Odpowiedz
  • 0
@PiotrFr Piotr szparagi zbierasz 3 miesiące reszta to tak jak mówię koszenie kosa ręczna trawy pod choinkami spanie nawozów ręcznie albo jeżdżenie Jutkiem z klima i radyjkiem przez 8 h :)
  • Odpowiedz
  • 0
@PiotrFr tak nie jest dokładnie. Mnóstwo ludzi pracuje przez agencje za granicą niepotrzebnie a wystarczy nauczyć się liczebnikow i paru słów i krok w przód. Moim zdaniem Polacy niestety maja mało wiary w siebie praca na produkcji im odpowiada tym bardziej przez agencje pracy jest mnóstwo ale my mamy poczucie takiej trochę gorszej nacji chyba wiesz o co chodzi Ty za niedługo będziesz szefem kogoś choć nigdy byś o tym nie
  • Odpowiedz