Wpis z mikrobloga

Są takie auta które już dzisiaj nie powstaną.

Oto jedno z nich. Klasyczna Miata, która oparta na konstrukcji starych wyścigówek nie zmieniła swojego rdzenia od lat 80.

To auto jest jak dobry Japoński miecz. Przecina (zakręty) z wielką precyzją, jest lekki i świetnie wyważony. Mimo tego że można odczuć brak wysokiej jakości stali (czytaj: ruda tańczy jak szalona xD).

Wyobraźcie sobie że nagle Pan Państwo zabrania nam jeść steki tak jak lubimy. Wszystkie steki od teraz muszą być well done bo inaczej nie wiadomo co tam w środku jest, potrujecie się i umrzecie. To dla waszego dobra.

No i ludzie którzy lubią raw lub nawet medium będą oburzeni, bo przecież to zabija smak i sens jeżdżenia takimi autami.

No i właśnie to auto jest takie 100% raw. Tu nie ma wiele, ledwo 900 kilo masy, ABS doszedł do tego modelu jakiś rok-dwa wcześniej, manual, mały silnik, prawie 0 wyciszeń i kilka plastików - tyle - radź sobie sam z resztą.

No i właśnie w świecie samochód mamy taką sytuacje teraz. Obecne generacje Miaty o ile nadal fajne to jednak nie smakują tak samo. Jazdę tym autem mógłbym porównać bardziej do jazdy motocyklem (szczególnie podczas jazdy bez dachu).

Wielu ludzi narzeka że to auto nie ma mocy. Ciężko się nie zgodzić, swoją drogą było to pierwsze od dawna auto którym jeździłem i miało poniżej 200 koni i zacząłem rozumieć ludzi w "wolnych" samochodach gdy wkurzają się gdy przed nimi jedzie ktoś wolno.. W Mazdzie wyprzedzanie powyżej 100km/h jest ciężkie i wymaga przemyślenia.. nie coś do czego jestem na co dzień przyzwyczajony!

Kończąc jednak - nie była to pierwsza i ostatnia MX5 jaką posiadałem. Będę do nich wracał co jakiś czas bo jakoś nie mogę się odzwyczaić od tego samochodu.

Postanowiłem dodać też oceny do moich recenzji, wydaje mi się że są dość self explanatory:

Szybkość: ★★ // Nie za szypka
Zwinność: ★★★★★ // Bardzo zwinna w zakrętach
Praktyczność: ★ // No proszę, po prostu nie
Stylowość: ★★★★ // Zdecydowanie, ludzie się obracają na ulicy
Jakość: ★★★ // Za rdze, mechanicznie proste i dobre cudo
Całość: ★★★★ // Fajen autko polecam

#sorekcars - recenzuje i sprzedaje samochody

Autko już sprzedane do mireczka :D

#mx5 #miata #mazda #samochody #ciekawostki #pokazauto
sorek - Są takie auta które już dzisiaj nie powstaną.

Oto jedno z nich. Klasyczna ...

źródło: comment_1632513228MOo9kSRUE6Y1JJAoGstpXU.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@sorek: ładny kolor, dobrze kontrastuje z rudą szmatą na nadkolach ( )

Felgi z rantem też pryma sort, szczególnie tył - były dystanse czy takie ET? ( ͡ ͜ʖ ͡)

Za ile poszła? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Atreyu: takie ET, felgi są ideolo, trzeba na tył bodykit i trochę obniżyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

poszła dla znajomego więc de facto kupiłem i porobiłem rzeczy, nie zarobiłem na tym aucie nic ale se pojeździłem i kolega mi nie raz pomoże w życiu więc nie ma straty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
od 500 do 3000 £ w zależności ile rdzy ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@exyvL: @sorek: oczywiście im więcej rudej, tym drożej. Rdza na miatach jest jak patyna, dodaje charakteru i zmniejsza masę (przez co auto jest szybsze)
  • Odpowiedz
  • 3
@sorek moją NB mam już 8 rok. Ruda zaczyna dawać się we znaki. Pali litra oleju na tysiac. Ostanie 3 lata zrobilem nią jakies 3-4k kilometrów. Pare rzeczy do zrobienia.
No ale nie mam serca sprzedać:D
Zostanie i #!$%@?
  • Odpowiedz