Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam za miesiac slub i spodziewam sie duzej ilosci gotowki z kopert. Jesli srednio w kopercie dostane 300zl a spodziewam sie wiekszej kasy bo zaprosilem bogata czesc rodziny i dzianych znajomych to spodziewam sie lekka reka 30 000 - 40 000 zl z kopert jesli nie wiecej.
Czy jak wplace taka gotowke do banku na konto to beda sie pytac skad to mam?
Czy bank powiadomi skarbowke jak powiem ze mam z wesela?
Czy skarbowka mi tego nie opodatkuje? A moze powinienem sie zglosic do skarbowki?
Jak wy robiliscie z kasa po weselu? Zeby nie placic podatku?
#podatki #wesele #slub #finanse

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #614ce5049ce06a000a930289
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mam za miesiac slub i spodziewam si...

źródło: comment_1632432463jwAyW8ZAXgVbhJlUJFTp4m.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Ana77 obowiązek zapłacenia podatku nie obejmuje bowiem przypadków, gdy wartość majątku nabytego łącznie od tej samej osoby w okresie 5 lat nie przekracza kwot podanych niżej:

1) 9 637 zł – jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do I grupy podatkowej (zaliczamy tu małżonka, zstępnych, wstępnych, pasierba, zięcia, synową, rodzeństwo, ojczyma, macochę i teściów)

2) 7 276 zł – jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do II grupy podatkowej (zaliczamy tu zstępnych rodzeństwa, rodzeństwo
  • Odpowiedz
@gientkaszyja: A rodzice to skąd nagle dostali 40k na swoje konto? Przecież to oni się będą tłumaczyć ewentualnie. Trzymasz sobie w skarpecie i płacisz na bieżące wydatki typu paliwo, albo jakieś inne rzeczy i kasa schodzi.
  • Odpowiedz