Wpis z mikrobloga

@vateras131: Ja właśnie dzisiaj przeczytałem że dla Europy ludzie z Superstonk wrzucili samouczek jak zrobić transfer z Revolut (albo do Computershare albo do innego brokera).

Ogólnie jest tak, że Revolut nie pozwala na transfer ale...
To nie Revolut jest naszym brokerem a DriveWealth, Revolut jest tylko platformą. Aby zainicjować transfer trzeba bezpośrednio zwrócić się do DriveWealth.

Nie mam co prawda czasu w tygodniu ale zastanawiam się aby przysiąść w weekend i
@GlebokiChedozenieWartosc: Trzeba tylko pamiętać że

Z racji tego, że dużo ludzi teraz albo kupuje albo rejestruje przez Computershare oczekiwanie na transfer może potrwać dłużej niż tydzień. Może to już dojść w okolicę 2 lub 3 tygodni.
Ponadto, nasz broker nie da nam odejść za darmo tak więc trzeba liczyć się z opłatą, często trzycyfrową.

Ryzyko:

* Jeżeli wydarzy się MOASS, a moje udziały są w trakcie transferu to co teraz? Niestety
Computershare to tzw transfer agent, który pełni te funkcję dla wielu firm (Apple, Microsoft) w tym GameStop.

Głównym powodem dlaczego ludzie przenoszą część lub całość swoich udziałów do Computershare jest tzw DRS (Direct Registering Shares).

Computershare zajmuje się tak jak by księgowością dotycząca listy akcjonariuszy w imieniu (w tym wypadku) GameStop.

Przenosząc udziały do Computershare przenosi się także ich własność z brokera na ciebie. Twoje akcje są wtedy zapisane na twoje imię