Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak można sprawdzić czy jeśli obok siebie (na oko z 30m) są dwa pokestopy, jeden z nich ma szansę stać sie kiedyś gymem? #pokemongo
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ark00: nie właśnie, nie ma gyma. Ja się za bardzo nie znam na tych komórkach, jeśli znajdziesz troche czasu potłumaczyć to podeślę Ci pozniej screena z tego linka gdzie można narysować kwadracik, zaznacze aktualne stopy i mi potlumaczysz na priv :P ale tak na szybko jak spojrzałem to te dwa stopy są w innych kwadracikach (komórkach) więc dlatego nie został jeden z nich gymem? Żeby był gym to w tym jednym
@cielo: 2 pokestopy w kwadraciku na poziomie 14, jeden z nich zostaje gymem, drugi wchodzi przy 6 stopie w kwadraciku (gymy też się w to liczą), trzeci przy 20 pokestopach.

Czasem można trochę zmanipulować pozycją dodawanego pokestopa by się zmieścił w odpowiedniej komórce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bo sam u siebie zmarnowałem 2 spoko punkty na stopy póki tego nie ogarnąłem ( ͡° ʖ̯ ͡
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Barti1403: wiesz może co jaki czas te pogomapy są aktualizowane? Obszar, który mnie interesuje jest wybrakowany, bo nie ma kilku stopów i gyma zaznaczonego
@Barti1403: ale na pogomapy masz open street map a na linku który podałem możesz sobie rzucić siatkę S2 na google maps, a te mapy widzisz podczas dodawania stopa ;)
Przydaje się to kiedy balansujesz z pokestopem na granicy komórek
komórki to te czerwone przerywane? Jak tu są 3 stopy to powinien być gym?


@Darased93: komórki musisz w ustawieniach włączyć, to czerwone to pewnie chodnik czy coś
@Ark00: Na Pogomapach masz już zaznaczone pokestopy, więc łatwiej określić które komórki są zajęte a które nie. Jednak masz rację że różnica w mapach jest widoczna. W domu korzystam z map Ingressa na komputerze, a jak jestem na wyjazdach to z map Pogo i ostatnio przez to jebnąłem się o centymetry. Stop powstał po złej stronie L14 i nie powstał gym ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Darased93:
Na Pogomapach masz już zaznaczone pokestopy,


@Barti1403: no właśnie nie do końca, bardzo słabą mają częstotliwość odświeżania map.

Ja zawsze na jednym fonie odpalam google maps z narysowaną siatką dla pokestopow i staram się na mapie w gierce ustawić punkt kierując się jakimś charakterystycznym punktem w zdjęciu satelitarnym w komórce w której chcę dać stopa, przeważnie jakieś charakterystyczne.drzewo albo przerwa między drzewami