Wpis z mikrobloga

Od razu powiem, że nie jestem antyszczepionkowcem, ale jeżeli ta szczepionka chroni przed ciężkim przebiegiem, ale podobno nie zatrzymuje transmisji, to dlaczego tak cisną wszędzie i namawiają na te szczepienia? Nie kumam. Bo wychodzi, że jak ktoś nie chce i tego nie robi, to taki ktoś jest zagrożeniem jedynie dla siebie i innych niezaszczepionych, którzy z własnej woli się się narażają. Jak to jest? Pytam poważnie.
#koronawirus
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Toledzior: dla lekarza to będzie niemądre pytanie bo w końcu dostaje kasę za zaszczepionego. A dla np rządu będzie niewygodne bo ciężko wymyślać co chwilę nowe powody obalające naukę.
  • Odpowiedz
Od razu powiem, że nie jestem antyszczepionkowcem, ale


@Toledzior: Luźna notka, nie #!$%@? się do ciebie per se, ale od początku rozbraja mnie to zdanie, zupełnie jak u bolszewików: jako wierzący w sprawę bolszewicką, mam kilka uwag dotyczących funkcjonowania partii.
  • Odpowiedz
Moim zdaniem chodzi o wydajność służby zdrowia, ciężki przebieg to zajęte respiratory i łóżka w szpitalach, przez co inni pacjenci, którzy wymagają hospitalizacji nie mogą się leczyć. W takim wypadku taka osoba nie jest już zagrożeniem tylko dla siebie i niezaszczepionych ale dla wszystkich wymagających leczenia, którzy w tym czasie powinni moc normalnie korzystać ze szpitali.
  • Odpowiedz
@DwemerPuzzleBox: jest to #!$%@? ale zdaje się że ludzie zostali podzieleni na kolejne obozy, wcześniej antyszczepy były przeciwko zwykłym szczepionkom np na Odrę swinke czy inna heine medine. Tak jak większość społeczeństwa jestem zaszczepiony na te choroby i pewnie zaszczepił ym też swoje dzieci.

Natomiast na wirusa nie chce się szczepić i nie będę dopóki nie będę musiał.

Tym oto sposobem jestem za i przeciw szczepionkom.
Tak się właśnie staje
  • Odpowiedz
@Eithe1: to jakim obciążeniem dla służby zdrowia są ludzie chorujący na nowotwory, dziennie umiera ponad 1000 osób. Prawda jest taka że rząd jak chciał tak dbać o zdrowie publiczne powinien skupić się na zachęcaniu osób z grupy ryzyka. A nie straszyć odbiorem dostępu do różnych usług grup bez tego ryzyka.
  • Odpowiedz
@davv94: tylko nowotwory, choroby płuc itd. były wliczone w działanie służby zdrowia od lat i wszystko jako-tako trzymało się kupy, teraz masz w sezonie grypowym masz 50/100% więcej pacjentów i lipa, brakuje wszystkiego
do tego protesty ratowników i może być bardzo gorąco
  • Odpowiedz
jakim obciążeniem dla służby zdrowia są ludzie chorujący na nowotwory, dziennie umiera ponad 1000 osób

@davv94: ogólnie w 2020 roku zmarło 477 335 osób z czego jak mówisz minimum 365tys to ofiary nowotworów? XD

rząd jak chciał tak dbać o zdrowie publiczne powinien skupić się na zachęcaniu osób z grupy ryzyka.

@davv94: Skupiał się na grupach ryzyka,
  • Odpowiedz
@Toledzior: to też kwestia konsekwencji zanim nastała odmiana Delta szczepionka miała nie tylko chronić przed transmisją ale wręcz zatrzymać cala pandemię.
Dlatego argumentacja zaszczep się aby chronić babcię miała sens. Dziś wiemy że nie do końca się to sprawdziło ale retoryka zostala
  • Odpowiedz