Wpis z mikrobloga

Witam potrzebuję pomocy i rady.

Pracuję jako junior w systemach w budowanych w bardzo małej firmie. Kiedyś było parę osob więcej lecz się zwolniło. Mam ogromny dylemat.

Od maja jestem sam, robie (nowy) projekt sam. Z programowania technicznej osoby w firmie nie ma jedynie kierownik ( rozmowy zdalne)to z nim współpracuje. Moja praca to w większości dowiedz się jak -> napisz. Czuje sie z tym podle i źle, że nie daję firmie tyle ile dałby im uzdolniony starszy pracownik. Nie wiem czy odchodzić czy nie. Projekt nad którym pracuję, aktualnie jest przed fazą testów i na chwile obecną działa dobrze, jednak boje sie o to, że jako junior napisalem to tak, że to będzie nadawać się do przepisania bo nikt prócz mnie (po mnie np) nie zrozumie kodu...

Mam wyrzuty sumienia, bo z jednej strony sporo się uczę, staram się, lecz z drugiej jest mi głupio z tym i myślę o odejściu. Poradźcie coś..

#embedded #programowanie #programista15k #problem #pracbaza
  • 15
@Elnath: Nie masz powodów, żeby mieć wyrzuty sumienia. Firma, zatrudniając Cię, powinna być świadoma wszystkich możliwych konsekwencji. A jeśli nie jest, to nie Twój problem.

Jeśli produkt wchodzi w fazę testów, przygotuj się że może być ciężko. Zawsze, ale to zawsze znajdzie się jeszcze bug. To normalne. Zajmuje się programowaniem od 12 lat i ciągle zdarza mi się zaimplementować jakąś głupotę.
Nie przejmuj się tym i nie bierz tego do siebie.
@cation: zalezy od firmy pewnie. Mam znajomych co 1 praca i 4,5 tys, u mnie zlecenie wiec mam na godziny. Nie narzekam bo mi nie zalezy na pieniadzach, szczescia mi nie daja