Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Mam pytanie. Szukam mikrofonu do max 150 zł.
Gramy online w dungeons and dragons z kumplami. 3 jest na miejscu na żywo a 2 online. Mam normalny gamingowy mikrofon ale nie jest jakiś super. Polecacie coś co by dobrze łapało dźwięki paru osób mówiących jednocześnie? Bo na to najwięcej narzekają że jak kilka osób mówi jednocześnie to już kompletnie nic nie słychać.
I czy np. kupić mikrofon drugi na USB bo to będzie pewno jako osobne źródło dźwięku i drugi mikrofon ten co mam dać mistrzowi podziemi który mówi najwięcej i jest trochę dalej od nas? Chociaż pewno niedługo będziemy grali przy jednym stole xd co polecacie.
Na czasie mi nie zależy. Mogę czekać na jakieś promocje. Czy da się na jednym discordzie dać dwa różne źródła dźwięku jednocześnie z dwóch mikrofonów?
#pytanie #komputery #stream #grybezpradu
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Odczuwam_Dysonans: Mam pytanie, troche głupie troche nie. Ogarnąłem OBS, kamerke i w ogóle. Ale czy da się w discordzie przechwytywać dzwięk z OBS, czy to zawsze idzie razem z kamerką? Bo w OBS mam te kilka mikrofonów, dzwięk z kompa i chciałbym, żeby to szło przez obs do discorda ale tez problem jak zrobić aktywowanie głosem w discordzie wtedy. hm już coś ogarniam xd i pytanie. Jak są dwa mikrofony
  • Odpowiedz
@Simfecstio: hmm, pewnie domyślnie tylko jako stream z kamerką to idzie bezpośrednio z OBSa. Nie wiem jak będzie z tym aktywowaniem głosowym, chociaż u mnie chyba działało OK i chyba w trybie streamu działa to jak z normalnym mikrofonem - ale nie jestem pewien, przy czym inaczej to by chyba nie miało sensu, masa ludzi używa OBSa. Jeśli rzeczywiście będziesz używać kilku mikrofonów naraz, to może warto pomyśleć o wirtualnym
Odczuwam_Dysonans - @Simfecstio: hmm, pewnie domyślnie tylko jako stream z kamerką to...
  • Odpowiedz