Wpis z mikrobloga

istnieją termosy, które mają opcję termoforu? coś w stylu że normalnie termos utrzymuje ciepło, ale mogę coś odkręcić i wtedy termos oddaje ciepło jak termofor. miałoby to zastosowanie podczas jedzenia kolacji przed snem - gotuję szybko wodę którą wlewam do takiego termosa i biorę go do śpiworu na noc. Zwykły termos będzie do tego dobry?
#bushcraft #gory #biwakowanie
  • 6
Nie, zwykły termos się do tego nie nada, bo jego zadaniem jest jak najlepsza izolacja temperaturowa WEWNĄTRZ. Nie ma też termosów, które tracą swoje właściwości inaczej niż przez zniszczenie warstwy próżniowej. Jeśli potrzebujesz butelki z ciepłą wodą, to kup zwykłą stalową butelkę (Nalgene, Klean Kanteen, MiiR itp) i możesz nawet na ognisku ją podgrzać, żeby po lekkim wystudzeniu wrzucić w skarpetę i do śpiwora.
Pamięta jednak, że jeśli jesteś zmuszony używać takiego
@Afrati:

Pamięta jednak, że jeśli jesteś zmuszony używać takiego dogrzewania, to zapewne masz za słaby śpiwór na zastane warunki atmosferyczne.

tak, wiem. ostatnio byłem w górach, a że była okropna pogoda (mgła, mżawka, deszcz i ogólnie dosyć chłodno), to się trochę wyziębiłem w hamaku i zastanawiałem się, czy jakbym wziął kuchenkę i termos to czy mógłbym sobie poprawić komfort w ten sposób.

Samo zdjęcie nakrętki (kubka) z termosa by nie uwalniało
@pilot1123: @kabzior: nie chcę brać dodatkowego bagażu, zastanawiałem się tylko czy są termosy lub właśnie butelki na wodę, które poza byciem pojemnikiem na wodę mogą mnie awaryjnie ogrzewać nocą
zwykły termos po zdjęciu kubka nie będzie wydzielał powoli ciepła? czy zbyt duża szansa wylania przypadkiem wody