Wpis z mikrobloga

@blogger: Trzeba przejść cały Główny Szlak Beskidzki (ok. 500 km), podczas jednego przejścia w czasie nie dłuższym niż 21 dni - to są wymagania na diamentową odznakę, są jeszcze odznaki brązowe, srebrne i złote za przejście fragmentów szlaku
  • Odpowiedz
@szaman136: Szedłem w terminie 07.08.14 - 22.08.14, czyli przejście zajęło mi 16 dni. Pogoda się udała, było głównie ciepło i słonecznie ale oczywiście zdarzały się deszczowe dni, kilka razy złapała mnie burza.
  • Odpowiedz
@Kaczy90 siemka! Na wstępie gratulacje, znakomity wyczyn! Też przymierzam się w to lato do zaatakowania diamentowej, w związku z tym będę wdzięczny jakbyś mógł udzielić kilku porad :)

1. Rozumiem, że książeczka w której spisujemy przejście GSB to zwykła książeczka PTTK. Mógłbyś podpowiedzieć w jaki sposób ją prowadzić aby komisja nie miała wątpliwości co do ciągłości przejścia itp. ? Notowałeś tylko punkt startu i mety danego dnia, czy jakoś bardziej szczegółowo?
2. Książeczkę trzeba wysyłać gdzieś do centrali czy można pójść osobiście i potwierdzić w lokalnym oddziale PTTK "od ręki"?
3. Szedłeś z namiotem/schronieniem czy bez? (ponoć ma go ogromne znaczenie dla wagi ekwipunku)
4. Planowałeś noclegi wcześniej czy raczej szedłeś na
  • Odpowiedz
@piesnababy: Siema,

1. Tak, zwyczajna książeczka PPTK GOT, do kupienia w każdym schronisku. Po drodze zbierałem po prostu pieczątki w schroniskach, nawet nie w każdym po drodze bo czasami zapominałem. Po powrocie do domu podpisałem pieczątki datami i wypełniłem dane przejść dla poszczególnych dni. Nie wpisywałem tylko punktów start-koniec ale też punkty pośrednia na trasie i wziąłem to z jakieś strony internetowej. Obecnie najlepiej wykorzystać stronę mapa-turystyczna.pl w tym celu bo ona ładnie podaje właśnie punkty pośrednie na trasie i jeszcze punkty GOT, które też się wpisuje do książeczki. Jakbyś miał jakieś wątpliwości to mogę ci wysłać zdjęcie jak to wygląda w mojej książeczce.

2. Tak, trzeba wysłać ją do Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK 31-010 Kraków, ul. Jagiellońska
Kaczy90 - @piesnababy: Siema,

1. Tak, zwyczajna książeczka PPTK GOT, do kupienia w...

źródło: comment_1643788745FN2U2VCiu8A71I9fvESIgX.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz