Wpis z mikrobloga


Dzisiaj jak jechałem do pracy, po zjeździe z autostrady zaraz za bramki widziałem jak na szybkiego kierowca zamieniał się z jednym z pasażerów.

Dziwne, ale może śpiący, wszakże było jeszcze przed 6.

Co się okazało, kawałek za bramkami stali policjanci i prowadzili akcję trzeźwy poranek. Panowie w obawie przed konsekwencją prowadzenia na podwójnym gazie się na szybko zmienili. A co zrobiłem ja? Wyprzedziłem ich i przekazałem informację policjantom, że panowie się zmieniali i żeby mieli to na uwadze. Zaraz podeszli do nich wszyscy, ściągnęli ich na bok i wszyscy do dmuchania. Jaki był rezultat? Nie wiem bo kazali jechać, ale może komuś uratowałem życie.

##!$%@? #samochody #polskiedrogi #czujedobrzeczlowiek #pijanykierowca

źródło: comment_163211174778lVOTlLcgsD9UJwSe8Pbl.jpg
  • 163
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Skontrolować mogliby go gdyby istaniało uzasadnione podejrzenie, że osoba kieruje pod wpływem alkoholu a OP nie powiedział policji, że widział jak pasażer pije tylko, że się przesiada ¯\(ツ)/¯


@elemel90: No właśnie nie. Przeczytaj mój komentarz jeszcze raz, jest tam podstawa prawna. Przepisy się zmieniły i teraz mogą skontrolować każdego, o kim mają podejrzenie, że kierował pojazdem. Nie muszą podejrzewać, że jest pod wpływem
@elemel90 ale wy wszyscy bredzicie. Przecież gość A przejechał przez bramkę, na której miał sesję zdjęciową. Gość B podmienił go za bramką. Więc w jaki sposób niby policja miałaby nie mieć dowodów? Jeśli sprawa trafi do sądu, to czarno na białym widać, kto prowadził do momentu przesiadki. Jeśli ta osoba wydmuchała powyżej limitu, to jej ukaranie jest dziecinnie proste. Duża szansa, że spękali i sami się przyznali do przesiadki, więc nawet nagrania
@soadfan: zachowałeś się jak idiota. Oby to do ciebie wróciło, a wróci na pewno. Myślę, że policja ci za to nie podziekuje, a jeszcze dostaniesz kiedyś po pijaku pałą od swoich niebieskich kolegów. WSTYD
Naprawdę nie widzicie nic złego w prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu?


@XIONC_CI_MORDE_LIZAL: 90% takich kierowców mają koło 0,3 promila, to tyle co nic, mogli pić dzień wcześniej albo piwo parę godzin wcześniej, w normalnych krajach do 0,5 promila można bez problemu prowadzić.
Ale jak ktoś ma 2%. i jest celebrytą to jakimś cudem zawsze uda mu się wywinąć
90% takich kierowców mają koło 0,3 promila, to tyle co nic, mogli pić dzień wcześniej albo piwo parę godzin wcześniej


@a665321 A co mnie to obchodzi ile i kiedy pili? Mają alkohol w organizmie? Mają, no to ich #!$%@?ć.

w normalnych krajach do 0,5 promila można bez problemu prowadzić


@a665321 Akurat w tej kwestii to Polska jest normalnym krajem, gdzie nie można pić w miejscu publicznym ani jeździć pod wpływem - chociaż