Wpis z mikrobloga

#sferis wysłał mi aio od #corsair . Jako że pracowałem nie miałem czasu sprawdzić paczek. Dziś mam weekend i zauważyłem że aio ma pogięty radiator w paru miejscach jak na zdjęciu.

Odesłać im z powrotem bez podawania przyczyny?
A może zgłosić że uszkodzony sprzęt mi wysłali? Nie będą się pruli że to ja zrobiłem?

A może po prostu olać to wycięcie?
#pcmasterrace #kiciochopyta
Pobierz Sonia_Zwierzynska - #sferis wysłał mi aio od #corsair . Jako że pracowałem nie miałem...
źródło: comment_1631997281cQn6KKySZOmyQKKD0nSPFm.jpg
  • 52
@HetmanPolnyKoronny: I tak czesciowo konstruowalbym taki uklad zeby wyeliminowac dzwieki obecnego ukladu, wiec wyobraz sobie jak to wyje teraz. Podchodze do tego bardziej technicznie, wiec jakby pompka samochodowa wyla zbyt mocno to szukalbym jakiegos innego rozwiazania. Lubie takie grzebanie ale ok, jak ktos chce wydac 800zl na chlodniczke do WC to niech wydaje. Toz to nie moje pieniadze. Aktualnie czekam az w moje rece wpadnie jakas starsza obudowa PC to ja
Zmienia sprzęt, znudziło mu się i wymienia na lepsze, różne są sytuacje.


@WarmWeather: AiO mu się znudziło i wymienia na inne AiO? Nierealna sytuacja

Wymieniać to można sobie z Fery na Dark Rocka, ale wyżej dobrego AiO nie podskoczy, a custom loop to grube setki/tysiące
@WarmWeather: bardziej chodzi o to kto i czy w ogóle je kupuje, bo wystawiać można i passata b5 za 20k

Raczej nikt świadomy używanego aio nie kupi, za duże ryzyko. Ryzyko padającej pompy, ryzyko rozstrzelnienia, ryzyko braku czynnika w układzie, a w większości (chyba poza BQ i jeszcze jedną marką) nie można go uzupełniać

Nie wiem jak w Polsce, ale śledzę rynek na zachodzie. H100i które nowe kosztuje 500+, używane sprzedaje
@Atreyu: IMO inny rynek zachodni gdzie ich stać na AIO za 200 euro, inny w PL gdzie dzieciaki widzą u streamera AIO i rodzice raczej nie dadzą kafla. ;) Ale możesz mieć rację i nikt tego nie kupuje.
@Atreyu: Ale głupoty gadasz jak na te aio jest 5 lat gwarancji. Sam kupiłem kiedyś używane h100 za grosze z powyginanymi blaszkami jak u opa. Czasem było słychać chlupanie i nikt w corsair o tr blaszki problemu nie robił a samo chłodzenie wymienili mi na nowy model(miałem do wyboru 240 lub 280, wybrałem h115 platinium).
@dupxo997: nie bez powodu kosztują grosze, a dobre powietrze trzyma cenę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To że tobie prywatnie, jako jednostkowy przypadek się udało, to znaczy to tyle że to jednostkowy przypadek. Ja mówię w trochę większej skali niż prywatny komputer w domu na biurku
@dupxo997: gwarancja nie obejmuje zalania twojego sprzętu, corsair nie zwróci ci jak używane aio zacznie kapać ci na rtxa3080, ani nie wymieni niczego czego uzna za uszkodzenie spowodowane przez użytkownika

Tobie konkretnie chłodzenie wymienili z uwagi na ubytek płynu, skoro słyszałeś chlupanie w środku. Wygięte blaszki nie miały znaczenia, i tak dostałeś nowe.

Wyżej już parę razy wyjaśniłem skąd dysproporcje w cenach używanych AiO i topowych coolerów