Wpis z mikrobloga

Z ciekawości, który?


@kRz222: nic specjalnego - TD Canada Trust, wyprowadziłem się za granicę i nie świadczą usług dla rezydentów mojego nowego kraju - najwyraźniej nie chcą mieć nic wspólnego z europejskimi regulacjami i wcale im się nie dziwię xD

Natomiast ilość brokerów w Europie którzy skutecznie i tanio przyjmą przelew akcji od brokera kanadyjskiego wynosi mniej więcej 0, stąd patrzę w interactivebrokers bo oni są dość światowi i ogarniają kanadyjskie
@kRz222: patrzyłem, nie obsługują transferu pozycji ATON (automatyczny transfer całego portfela w Kanadzie) a jak zobaczyłem w cenniku https://www.help.saxo/hc/en-us/articles/360001278346 że transfer DRS kosztuje 1000 cad (słownie: tysiąc dolarów kanadyjskich) to jakoś zrezygnowałem bo jeszcze się wpierdzielę na minę, skoro tu biorą 1000 to kto wie czy na jakiejś innej niewinnej transakcji też nie rzucą zaporowej ceny a tak poza tym to nie wiem w jaki dokładnie sposób przeleją moje akcje -
@kRz222: generalnie to ja nie mam nic przeciwko Saxo, to bodajże duński bank

problem polega na tym że Ameryka Północna to trochę trzeci świat i oni za dużo rzeczy robią papierem przez co Europejczycy nie chcą z nimi robić interesów bo trzeba prawdziwego inteligentnego człowieka żeby to ogarnął (np. moje holenderskie banki nie przyjmują już papierowych czeków, W OGÓLE, bez względu na kwotę, mogę se wypisać czek na $100k - i
@kRz222: nic dziwnego że BTC jest warte $50k xD

natomiast osobiście uważam że to nic nie zmieni, gotówkę się łatwo przelewa. Choć jak masz do przelania $100k przez Atlantyk to autentycznie taniej / choć ryzykowniej / wyjdzie polecieć do Ameryki/Kanady, wypłacić hajs gotówką i przewieźć w walizce, to jest po prostu absurd w 2021

Problem BTC jest prosty: jak często przelewasz $100k przez ocean? :)

Natomiast gdyby jakaś giełda przestawiła emisje
@kRz222: a w ogóle przypomniało mi się coolstory - pod względem bankowości to kto mieszkał w Kanadzie czy USA ten się w cyrku nie śmieje

tzn. na co dzień nie ma żadnych problemów - za wszystko można płacić kartą kredytową, spłaca się ją jednym kliknięciem w systemie bankowym, pensja spływa normalnie na konto, czasami się jeszcze płaci papierowymi czekami czynsz ale czeki i tak deponuje się robiąc im zdjęcie smartfonem -