Wpis z mikrobloga

Rumuństwa dzień drugi.

To dzisiejsze zbiory, wszystkie wydane, grzyby w lesie pleśnieją a ja jestem taka zła, że aż tyle zbieram. Pomijam fakt, że zbieram od około 27 lat a młodych ludzi w lasach ciężko spotkać. To pewnie dlatego, że wszystko im wybieram. Choć drugi raz z rzędu byłam w tym samym miejscu.
:)

Od razu zawolam: @Rolnikt@Rolnikt @ant444 @luk04330

#las #grzyby #grzybobranie
źródło: comment_16318949240DlypPGMgiu1YLRAbcavSR.jpg
  • 13
@PachneImbirem: do kiedy można zbierać grzyby, żeby trafiać jakieś sensowne, a nie spleśniałe? Ja też teraz bardzo często spotykam dziesiątki popleśniałych :/ czy to już ostatni grzybobrania?


@pomywacz podejrzewam, że będzie jeszcze masa możliwości.

Grzyby pleśnieją od wysokiej wilgotności i dlatego, że nie miał kto zebrać.
@PachneImbirem: ja bym pozbierała, ale ja nie jadam grzybów innych niż pieczarki, to po co zbierać? No i samemu się iść nie chce. Trzeba by kogoś znaleźć chętnego.


@bellazi samemu też można chodzić. Ostatnio wlazłam sama do lasu po 18 i tyle prawdziwków na mnie czekało :) A jeśli nie masz co robić to wydawaj tak, jak ja. Mnie sami ludzie zaczepiają, że nawet zapłacą za grzyby :v
źródło: comment_16318966170K0y3MPO0akphcDrvALqwP.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PachneImbirem: weź kurde, dzisiaj byłem na grzybach i wszystko co do jednego wybrane. Zachował jest jeden na wpół zjedzony przez ślimaki podgrzybek. Wróciłem z pustym koszykiem (,)
@PachneImbirem: Nie wiem w jakiej czesci kraju zbierasz, ale u mnie w mazowieckim (okolice stolicy tak do 50km) to jak sie pojdzie kolo godziny 12-14 to sie trzeba godzinami nalazic po lesie zeby nazbierac mlodziakow po 2-5cm srednicy kapelusze, bo co wieksze to juz od paru godzin wyciete. Wiec jak pojdziesz raz, drugi trzeci i przez 3h chodzenia zbierzesz male wiaderko to troche bez sensu. Ja po prostu lubie lazenie po
źródło: comment_1631998627uomnij5PMEgv1ze5ZwEhPE.jpg