Wpis z mikrobloga

Nie wiedziałem, że zdjęcie prostej konstrukcji wzbudzi w znalezisku o OSB takie zainteresowanie. Wrzucę co mam w tym wpisie.

Regał do piwnicy zrobiony, wszystko cięte w markecie, w domu tylko skręcane. Te nóżki, choć plastik, robią robotę.
Ściana to fale dunaju, więc regał w żadnym miejscu nie dotyka ściany. Jest wypoziomowany i stoi stabilnie na nóżkach, a zabezpieczenie przed wypadkiem jest realizowane za pomocą regulowanych kątowników przykręconych u góry regału do każdego z modułów.

Wymiary regału: 300 x 180 x 30 cm. Koszt materiałów (styczeń 2021) - 460 zł całość)

Nóżki multileg 50-75: https://sklep.domator.eu/1314,stopka-meblowa-multi-leg.html
Płyta OSB 18 mm: https://www.obi.pl/plyty-konstrukcyjne-i-meblowe/plyta-osb-3-wym-18-mm-x-1250-mm-x-2500-mm/p/4435541
Płyta plecowa HDF: https://www.obi.pl/plyty-konstrukcyjne-i-meblowe/biuro-styl-formatka-plyty-hdf-surowa-3x600x300-mm/p/6432710

Wołam zainteresowanych:
@jurabos @michal-kaminski-5203 @djKris @kossmann @scorcher @alle-lukasz @przyszlem @Artur- @PIAN--A_A--KTYWNA @saj @mala_rybka @motylanogha @Brak_wolnych_loginow @mrOlii @mlynek_do_landrynek @dynx @przystan-na-wyspie @Pinek7 @krzychasiora @PCplayer

#majsterkowanie

A jakiej grubosci używałeś i jak radziles sobie z powierzchnią ciecia, ktora jest po prostu poszarpana?


jak nie potrzeba super estetyki to wklejam takie plastiki https://www.obi.pl/profile/gah-alberts-profil-pcv-u-czarny-18-mm-x-10-mm-x-1000-mm/p/5523071

mirku, jaki masz sprzęt, że tak ładnie i równo to tniesz?


Ciąłem w markecie. Zostawiłem w dziale stolarskim rozkrój zrobiony na szybkości w Wordzie i pocięli jak chciałem. Wyszło bodajże 1 zł za cięcie.

Czemu oparłeś tę konstrukcję na płycie OSB, skoro jest prawie dwa razy droższa od laminowanej?

53,97 zł / m 2 vs 28,47 zł / m 2 (ceny z Castoramy sprzed 5 minut)

Obie mają 18mm grubości.


Płytę OSB kupowałem w styczniu. Poza tym lubię OSB.

ile głębokości?


30 cm.

czym łączyłeś elementy korpusu?


Wkret-met KMWHT 5,0 x 80.

jakie wkręty żeby się nie rozwarstwiało?


jak wyżej, tyle że nawiercałem sobie płyty cienkim wiertłem, ale ogólnie śruby spoko.

I drugie odemmnie: Czemu nie polki modulowe na listwie - jak na zdjeciu


ściana tak cholernie krzywa, że zrobiłem wolnostojący mebel

Drzwiczki da się z tego zrobić? Pewnie cieńszą płytą?


wszystko się da.

Zaraz w komentach powrzucam resztę.
AloneShooter - Nie wiedziałem, że zdjęcie prostej konstrukcji wzbudzi w znalezisku o ...

źródło: comment_1631888764zUTq5n4oVrNWTjWCL5YzrB.jpg

Pobierz
  • 38
@Loloman: potwierdzam, mam takie dwie i o ile przy składaniu można dostać #!$%@? i wolałbym pewnie skręcać płyty, to same regały są spoko, utrzymują na luzie np. opony i są na pewno ładniejsze od gołych płyt (są też z pomalowanymi elementami metalowymi to w ogóle spoko), aczkolwiek fronty półek zabierają parę cm z wysokości załadunkowej co warto wziąć pod uwagę
@AloneShooter gratulacje, wyszło git.
Zrobiłem ponad rok temu wszystkie meble w domu, kuchnia, pokoje, łazienki, wiatrołap. Wszystko samodzielnie zaplanowane i narysowane, później wykonanie, jakby ktoś chciał się coś zapytać, potrzebował pomocy to zapraszam
@Imienazw nie robiłem w programie, rysowałem na kartce i wyobrażałem sobie jak to będzie wyglądać ( ͡º ͜ʖ͡º) Projekt w programie robiłem dla względów technicznych, użyłem programu od Bluma tj. DYNALOGA ale to po to by policzył jakie prowadnice, gdzie montować prowadnice, generalnie dla szafek z szufladami, do szaf ubrabiowych nie potrzebowałem. Bardzo małą część materiałów kupiłem na allegro. Większość materiałów kupiłem przez stolarza, który ma lakiernię
eko_zgonus - @Imienazw nie robiłem w programie, rysowałem na kartce i wyobrażałem sob...

źródło: comment_1631938184V6HqoB8AqbR2EGqyqbf5zb.jpg

Pobierz
@Imienazw robiłem wszystko na wymiar, chciałem mieć w podobnym stylu wszystko i finalnie wyszło dużo taniej niż jak bym kupował, zamawiał, na samej kuchni oszczędność ok 15 -20k gdyby robił to stolarz, nie wymyślam tej kwoty a widzę ile się teraz płaci za kuchnię i tak też powiedział mi ten gość który łatwił materiał ile by wziął za robotę.
Meble to w mojej ocenie punkt wykończenia przy którym można oszczędzić najwięcej, jeśli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AloneShooter: wszystko fajnie aleja bym się bał jednak, że się płyta rozwarstwi gdzie wkret z boku... O ile zwykle meblowe to nie, ale OSB z grubym wiórem jest suabe..
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AloneShooter: no i tylko dlatego nie rozpadło się od samego wkręta, ale jakoś długotrwałe to mnie nie przekonuje ;) ja dałbym przykręcone kątowniki albo nawet po prostu listewki-trójkąciki, by przez płytę OSB wiercić wyłącznie "przez warstwy pionowo" a nigdy pomiędzy warstwy z boku.