Wpis z mikrobloga

Masz doświadczenie z Passatem 1.8T? Pomóż! ( ͡º ͜ʖ͡º)

Kumpel jutro chce jechać oglądać Passata 1.8T 150KM 2000r przebieg 198000, 2 właściciel.
Przebieg legitny, po zdjęciach stan auta perfekcyjny (#niemcy here).
Problem w tym, że zawsze broniłem się przed kontaktem z Passatem ale wersja z tym silnikiem mnie zaciekawiała więc przejadę się z nim na oględziny.

Przekopałem już fora vw i inne poradniki, ale pomoc od mirko zawsze się przyda. (ʘʘ)

NA CO ZWRÓCIĆ SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ PRZY OGLĘDZINACH?

#passat #motoryzacja #samochody
  • 14
@toNIETWOJDZIEN: jaka cena, więcej jak 6k nie warto za pastucha b5 już dawać

NA CO ZWRÓCIĆ SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ PRZY OGLĘDZINACH?


na rdzę, czy nie pali oleju i czy przy butowaniu ma poprawne odejście i nie sra błędami na deskę
@toNIETWOJDZIEN: Jak to ten sam silnik, który potem trafiał do Skody, to zostać w domu i oszczędzić sobie nerwów i pieniędzy, xD

Pomijając przebieg, bo nawet gdyby był legitny, to taki samochód jest w gorszym stanie od stania, niż gdyby nakręcił 500K w tym czasie
@toNIETWOJDZIEN: Od strony mechanicznej nie doradzę bo się nie znam. Zwróć uwagę na wilgoć pod dywanikiem od strony pasażera z przodu. Bardzo często przecieka uszczelka pod obudowa filtra kabinowego. Woda dostaje się do kabiny i zalewa moduł komfortu, który znajduje się tuż pod nogami pasażera siedzącego z przodu.
@toNIETWOJDZIEN: Dodatkowo sprawdź wilgoć w zasadzie dookoła w całej kabinie pod nogami pasażerów, kierowcy, ale szczególnie tam gdzie pisałem wyżej. Dostająca się woda to częsty problem w tych paskach szczególnie taki rocznik, przeciekają uszczelki w drzwiach i woda dostaje się progami do środka.
@toNIETWOJDZIEN: Warto zwrócić uwagę na wycieki oleju - na początku po prostu powąchać, czy silnik nim nie śmierdzi. Czasami może to być błahostka, a czasem kosztowna sprawa. W tym modelu odma lubi popękać ze starości. Kolejnym takim punktem jest pokrywa zaworów, ale to już grosze.

Warto zerknąć na wszystko od spodu i zobaczyć czy jest sucho. Jeżeli ubywa płynu chłodniczego, to najpewniej jest to króciec wody za blokiem silnika - błahostka,