Wpis z mikrobloga

Sytuacja wygląda tak, mam karte GTX 550 TI, kupiona w 2012 roku. Od kilku lat przymierzałem się do kupienia nowej, ale patrząc na ceny zawsze myślałem, że za rok będzie może taniej (xD!)
Teraz się dowiedziałem, że niedobór kart graficznych może potrwać nawet do 2023, więc się trochę boję bo karta może dosłownie nie dożyć xd

Czy powinienem kupić na przetrzymanie to co jest na szczycie wszystkich list, czyli GT 1030 za 500 zł? Byłaby ona w ogóle mocniejsza od mojej GTX 550 TI?
Czy może wykosztować się dwie stówy więcej na GTX 750 TI?
Choć może sami coś polecacie, bo ja się na runku kart nie rozeznaje ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#komputery #kartygraficzne #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maniek50005: Opłacalność opłacalnością, ale jak moja 9 letnia karta z dnia na dzień siądzie to będzie jeszcze gorzej. Więc chyba zdecyduje się na 750 TI, 600+ zł aż tak mnie nie zaboli.
  • Odpowiedz
@Magromo: Przecież GT 1030 w wersji DDR5 jest po pierwsze tej samej wydajności co 750ti bądź MINIMALNIE (na poziomie błędu pomiarowego) lepsza, a po drugie to do dostania za okolice 400zł. Jedna, po zwrocie, jest nawet za 340 złotych. 1030 będzie w praktyce generować 2x tyle klatek co 550ti, ale to wciąż najniższe detale i ciut poniżej 60fps w 90% gier w dzisiejszych czasach, nie mówiąc o tym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Magromo: Jeżeli masz kupić coś, co jest tak samo przestarzałe to kup dopiero jak ci się faktycznie s-------i karta. Może być tak, że jeszcze i 5 lat pociągnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Druga sprawa, że przebierając się za dziewczynkę i opylając zapałki w święta zarobisz na coś lepszego. Ja wiem, że karty są drogie, ale nawet ze słabo płatnej pracy (której nie brak) można odłożyć.
  • Odpowiedz
@XkemotX: Sam lecę teraz na GT 1030 i jest b---a, kupiłem za 360zł z pasywnym chłodzeniem + na to wentylator, podkręciłem o 220 mhz na rdzeniu i 400 mhz na pamięciach i do gierek typu hoi4, valheim itd w zupełności wystarcza. Z cenami jakie teraz są i jakie pewnie przez dłuższy czas będą wytrzymam pewnie na niej do rtx 4xxx ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pallad: no to karta robiona z myślą o chińskich kafejkach internetowych gdzie ludzie lubią sobie pograć, w pełni wystarczająca do lżejszych tytułów karta o malutkim poborze mocy.
  • Odpowiedz