Wpis z mikrobloga

Siema, istnieje możliwość przenoszenia się pomiędzy uczelniami po 1 roku? Matura poszła mi lekko mówiąc średnio, chciałbym zapisać się na pcz na informatykę i za rok skoczyć do łodzi, istnieje taka możliwość? Zapytam jeszcze czy ktoś studiował informatykę na pcz, bo to jest jedna wielka niewiadoma xD jedyne opinie jakie czytam to ze na rozmowach to wypraszają za bycie absolwentem tej uczelni XD, generalnie mam zamiar się uczyć programowania na własną rękę więc jak bycie absolwentem tej uczelni w razie braku możliwości przeniesienia, by mi strzelało w stopę, no to wiadomo ;D. Mogę zgłosić się do opola, jest to 2 razy mniejsze miasto od Czestochowy + do Czestochowy mam dużo bliżej.
#studia #programowanie #praca #informatyka #pcz #studbaza
  • 18
  • Odpowiedz
@parodixar: To zalezy czy maja miejsca czy nie. Ale standardowo to jest podanie do dziekana + szczegolowy plan przedmiotow ktore robiles.

No i wszystko zalezy od widzimisie dziekana. Bardzo mozliwe, ze spojrzy na twoje swiadectwo maturalne i powie ze bys sie nie dostal to ciebie nie przyjmie.
  • Odpowiedz
@parodixar: studia to głównie nauka na własną rękę. Nikt ci tam do głowy wiedzy kłaść nie będzie, toteż jeśli się przyłożysz to osiągniesz ten sam efekt lub nawet lepszy niż na większych uczelniach. Materiał jest na uczelniach podobny, wiem bo korzystałem kiedyś ze znalezionych slajdów PCz do nauki

Co do szukania pracy: jak udowonidsz twoja wartość to nikt cię nie wyprosi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@parodixar: Jak coś sam miałem opinie o PCz taką jak 80% społeczeństwa. Mam znajomego co tam poszedł skończył informatykę z dość dobrą średnią i w Częstochowie bez problemu robotę jako programista w dużej firmie znalazł i to za niezłą kasę.
  • Odpowiedz
@parodixar: Ja kończę na pcz infe wiec jak chcesz jakieś info to pytaj. Ogólnie dużo bullshitu tez się naczytałem przed przyjściem, a zależało mi żeby było blisko i zaryzykowałem. Nie marudzę, ale lekko nie jest bo w każdym semestrze znajdziesz ciężkich ludzi u których musisz potem jeszcze zdać egzaminy. Rok temu znalazłem prace w froncie i działam także pitolenie o nieprzyjmowaniu do prac to jakieś wysrywy ludzi z innych uczelni co
  • Odpowiedz
@dsntbce: Logika matematyczna, analiza i zajęcia z Gawronska. Tyle mi przychodzi do głowy. Dopiero po 4 semestrze jest z górki raczej przy czym 4 najgorszy
  • Odpowiedz
@dsntbce: Jak byłem na drugim to zaczynał się covid więc mielismy więcej luzu, bo nie ogarniali. Drugi albo trzeci to na pewno bossem będzie Jaca Piątkowski i chyba tam też gdzieś się pojawia Technika Cyfrowa więc Jarosław Bilski aka Bilu
  • Odpowiedz
@CleMenS: Cześć, prawie rok minął i poza wykładem z niskopoziomówki przeczołgałem się przez 4 semestr(no jeszcze IO). Pisałeś wcześniej, że po 4 semku już z górki. Z twojego doświadczenia jest na tyle luźno, że można złapać jakąś pracę? Chciałbym iść na jakiś staż, ale firmy od razu pytają się czy jestem dyspozycyjny w tygodniu i w ilu godzinach, a nie wiem jak to wypadnie na 5./6. semestrze(specjalizacja IO).
  • Odpowiedz
@dsntbce: No niskopoziomowka to jest killer. Ja byłem na Aplikacjach Internetowych i po czwartym semku normalnie złapałem już robotę i pracowałem na 3/4 albo full etat jak był luz. Tylko trzeba uważać, żeby nie złapać się na tym, że jest praca to można studia zlewać i w ogóle zrezygnować. Trzeba studia dowieźć do końca i to powinien być priority task
  • Odpowiedz
Wiadomo, studia chce dokończyć, szczególnie, że warunki mi na to pozwalają bez większych problemow. No cóż, dzięki, będę myślał co zrobić.
  • Odpowiedz