Wpis z mikrobloga

@CiemnaStronaCzlowiekaa: Nie czaję z tym ciepłem. Masz w bloku kotłownie i sami sobie grzejecie wodę ale ciepło powinno być w Joulach czy innych kWh, chyba że gaz do własnego pieca ale 2m3 to z kolei tyle co nic.
Edit: Może to 2 to zadeklarowane osoby i z tego sobie liczą średnie zużycie?

Jeśli przekrocze ciepła o 1m3 i zimna o 2m3 to jaka opłata się zwiększa?


@CiemnaStronaCzlowiekaa: Jakby było to
Masz zadeklarowane zużycie wody mniej więcej na osobę ktora mieszka i za to placisz co miesiąc, natomiast raz na jakiś czas (pewnie raz w roku) odczytuje się wodomierze i jeśli zużycie było mniejsze niż to zadeklarowane to jest zwrot a jesli większe to musisz dopłacić (wg. Stawek które są wczesniej ustalone na zebraniu wspólnoty- takie same jak teraz placisz co miesiąc
@CiemnaStronaCzlowiekaa: Tak naprawdę, jeżeli to dobrze rozumiem to w zaliczkach masz 4m3 zimnej i 2m3 ciepłej bo w ciepłej jest też woda zimna przecież, która jest podgrzewana ale za zimną też trzeba zapłacić. Trochę dziwnie rozpisane te zaliczki bo u mnie punkt 1 i 3 jest w jednym (miałbym tam 4m3), ale wg mnie to jest tak:

1. "Zimna woda do podgrzania" -2 m3 - opłata za zimną wodę do podgrzania,
@CiemnaStronaCzlowiekaa: PS. 539 zł za 53m2 to jakoś sporo, ja z pół roku temu płaciłem tyle samo za dwie osoby za 70m2, od tego miesiąca 580 po kilku podwyżkach. A zaliczki na wodę podobne a nawet wyższe, bo punkt 1 i 3 tak jak pisałem mam zsumowane pod jednym punktem 4,4 (odczyt ze wszystkich liczników) a punkt 2 mam 2,2 (odczyt z liczników ciepłej). Jeżeli myjecie dużo naczyń to polecam zmywarkę,
@CiemnaStronaCzlowiekaa Czyli miałem rację - punkty 2 i 7 to zimna woda tylko w punkcie 2 jest z liczników cieplej a w 7 z liczników zimnej, u mnie to jest razem. 15 zł, sporo. A punkt 6 to podgrzanie, z liczników cieplej. Widzę że płacisz 153 zaliczki na ogrzewanie, też płaciłem podobnie ale ostatnio podnieśli na ponad 170.