Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję jakiegoś internetu do domu dla rodziców. Do tej pory korzystali z mobilnego playa 100gb. Czy ktoś ostatnio orientował się jaka oferta byłaby najlepsza? Patrzyłem na Orange, Play i Nju (z tego ostatniego nigdy nie korzystałem, czy będzie zasięg na małej wiosce?).
Help.
#internet #internetmobilny #play #orange #njumobile
  • 10
@NicVan2010: w linii prostej 1,7km do nadajników zarówno Playa, Orange jak i Plusa. W tej chwili na internecie Play w routerze postawionym na parapecie wyciągam 40mb/s co dla rodziców jest prędkością aż nadto duża.

@wigr: sprawdziłem i niestety nie ma światłowodu od Orange, jest co prawda jakiś lokalny dostawca światłowodu ale nie ma sensu brać rodzicom przed 70 super szybkiego internetu za 70zł miesięcznie, jak oni wykorzystują może z 10gb
@wigr: o dzięki, właśnie jeszcze miałem przejrzeć ofertę Heyah. Myślę, że 50gb im w zupełności wystarczy, gorzej jak się zjedziemy wszyscy na święta no ale to można przeżyć dwa razy do roku ;)
A wiesz może o jakimś tanim modemie? Bo rozumiem, że nie ma routerów z funkcją lte, tylko za to odpowiedzialne są modemy. Wszedłem teraz na sklep x-kom i rozpiętość cenowa jest dość znaczna.
@Razr: Są routery z funkcją LTE. Ja mam na przykład huawei b525s 23a. Ale który będzie dziś miał dobrą cenę i jakość, to nie wiem.
@Razr: A jeśli chodzi o nju mobile to działa dobrze bo właścicielem nju jest Orange. Fajne jest to, że pomimo, że początkowo za 29 zł jest 40GB to z włączoną usługą „im dłużej tym lepiej” wzrasta i po dwóch latach dochodzi do 120 GB.