Wpis z mikrobloga

Gdzie w #krakow można sie spotkać na pierwszą randke?
Ona jest z Krakowa, ja nie jestem i nie znam miejscowek, a to pewnie mnie wypada gdzieś zapraszać, wiec potrzebuje pomocy

Dodam ze nie jestem zbyt kasiasty, wiec jakieś ekskluzywne restauracje raczej odpadaja
Na pierwszą mysl przyszla mi ta restauracja koło wisły z fajnym widokiem na wawel (jakiś niepozorny budynek na wysokim piętrze, ale nie pamietam gdzie dokladnie)
Raz tam bylem chyba 2 lata temu, drinki z tych tanczych mileli po 10zł o ile dobrze pamietam, wiec moze tragedii nie ma, ale moglo sie cos zmienić

#podrywajzwykopem #tinder
  • 68
  • Odpowiedz
@lastro: może ma piwko/drinka na forum przestrzenie - bardzo fajne miejsce.
Lub np np Stara Zajezdnia.

ta restauracja to albo Hotel Pod Wawelem który ma knajpe na dachu i fajny widok.
Albo po drugiej stronie wisły Hotel Poleski
  • Odpowiedz
@lastro: ale na kawę czy na jedzenie? Spoko miejscówka to Dynia czy Smakołyki, w tym że w smakołykach to średnie jedzenie, a w Dynia to kawiarnia. Ceny są w normie, bez szaleństw, smakołyki mają fajny wystrój i pod tym względem lubię. Dynia też spoko, trochę ciemniej.
  • Odpowiedz
@lastro: no ja na randkę wolałabym jakaś kawę/ciasto niż cały posiłek zjeść, bo ja nie lubię rozmawiać jak jem. Ktoś mi ostatnio doradzał Magia Cafe - przy rynku, w środku całkiem spoko, ale ceny już z tych nieco wyższych. Byłam też w Zaćmienie to się chyba nazywa - też bardzo fajnie, tylko nieco chłodno - więc jak się dobrze nie ubierze to zmarznie xD i dobre przekąski tam mają, jakieś zapiekanki,
  • Odpowiedz
@lastro: dobrze Ci piszą. Nie ma sensu iść jeść jak to ma być pierwsza randka. Sam bym wybrał jakąś kawiarnię, knajpkę, a między nimi spacer. I nie idź do Starej Zajezdni i Pod Wawelem, bo to głośne masówki z ciężkim jedzeniem i na pewno ciężko tam będzie pogadać wśród tego gwaru. Z pozostałych wymienionych miejsc, polecam zarówno Magię, jak i Eszewerię, ale też możecie zahaczyć o inną klimatyczną knajpkę na Kazimierzu,
  • Odpowiedz
@lastro: chcecie umówić się wieczorem czy w ciągu dnia? Kawiarnia Fornir jest super, ale jest otwarta tylko do 18. Ja jednak wybrałbym spacer po Kazimierzu/Podgórzu. Macie tam Mostową Cafe albo Bonjour Cava. Można zrobić fajną spacerową pętelkę, przysiąść na kawę i nie bedzie żadnej spinki jak coś nie wyjdzie. Dla mnie jakieś zapraszanie na jedzenie na pierwszą randkę jest filmowe i śmieszne. Źle bym się czuł, #!$%@?ąc coś przy kimś, kogo
  • Odpowiedz
@metalfacee: Co do spacerow, to moze byloby ok, tylko ze ja nie znam zbytnio Krakowa i musiałbym chodzić z mapą google albo po prostu przed siebie :D
Ona mieszka w Krakowie wiec lepiej to ogarnia, tylko ze to chyba mnie by wypadalo gdzieś prowadzić

Nie wiem ejszcze o ktorej gofdzinie, ale mysle ze tak raczej w okolicach 16-19, pozniej moze tez wracac 3h busem, wiec do poznych godzin nie bede siedział
  • Odpowiedz
@little_muffin: w Dyni jak najbardziej jest jedzenie, normalne makarony, risotto i męska jak w każdej restauracji. W dodatku pyszne. Za posiłek trzeba liczyć ok 30-40 zł od osoby, kieliszek dobrego domowego wina teraz chyba 8 zł. Karafka wody około 13.
  • Odpowiedz
@lastro: a niby czemu to Tobie wypada coś poprowadzić? Przecież to Ty specjalnie przyjeżdżasz, nie znasz miasta, więc to byłoby miłe, gdyby to ona Cię oprowadziła i pokazała parę fajnych miejsc.
  • Odpowiedz