Wpis z mikrobloga

Czy do zdejmowania tylnego koła (np. podczas wymiany dętki) w warunkach "domowych" zdejmujecie także łańcuch? Pytam bo zakładanie koła z powrotem na miejsce stanowi dla mnie zawsze największy problem właśnie przez to że trzeba jednocześnie trafić piastą w otwór, tarczą hamulca między okładziny, trzymać koło od dołu bo rower wisi na stojaku no i na dodatek trzeba naciągnąć łańcuch na kasetę. A może robię coś źle? ( _) #rower #serwisrowerowy
  • 5
@Drzamich: ja osobiscie zawsze wyciagam kolo, zakladanie jest delikatnie problematyczne ale nie powiedzialbym ze to jakis problem, przewaznie odciagniecie przerzutki do tylu wystarcza
@Drzamich: potrenuj zakladanie i zdejmowanie kola, ja mam szybkozamykacz (kwestia tylko latwiejszego odblokowania kola) i nie mam problemu ze zdjeciem i zalozeniem poprawnym, ani w teranie, a mialem juz okazje zmieniac detki w warunkach polowych, ani ze stojakiem. Jak masz problemy to mozesz tez sprawdzic czy os jest poprawnie osadzona, tj czy z obu stron wystaje tak samo.