Wpis z mikrobloga

Cześć,
W przyszłym tygodniu zawożę znajomych do Warszawy do Instytutu matki i dziecka przy ulicy Kasprzaka. Ich wizyta potrwa tam zapewne kilka godzin. Jako, że jestem z wiochy dolnośląskiej i bywam w Warszawie raz na dwa lata może to mam do Was pytanie. Czy warto na te kilka godzin wziąć ze sobą rower żeby objechać kilka fajnych miejsc rowerem z mapą? Czymś się tam muszę zająć w tym czasie.
#rower #warszawa
  • 16
Czy warto na te kilka godzin wziąć ze sobą rower żeby objechać kilka fajnych miejsc rowerem z mapą?


@kujaka: Zdecydowanie warto ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wolisz zwiedzić stolicę, czy raczej podwarszawski trekking po Kampinosie?
@to_znowu_ja: Myślałem raczej nad czymś typu Zamek Królewski, Łazienki, Syrenka. Kilka miejsc, kebab gdzieś po drodze i powrót na parking szpitalny. Trekking po lasach mam pod domem :)
@kujaka: nie wiem czy jest sens targać rower na kilka godzin. Mozesz skoczyć do muzeum powstania warszawskiego ktore jest niedaleko. Mozesz kupić bilet jednodniowy za 15 zl czy ile tam kosztuje i pojechać np. do centrum albo do Lazienek Królewskich
@PanRejent: też tak myślę. Rower jest fajny, Warszawę też warto zobaczyć, ale chyba niekoniecznie łączenie tych dwóch rzeczy to najszczęśliwsza opcja. Ani frajdy z jazdy, ani przyjemności ze zwiedzania, bo z rowerem nie wszędzie wejdziesz a jak go zostawisz to ciagle myślisz czy jeszcze tam jest.
Z IMiD do metra nie jest daleko, a potem to już łatwo
@kujaka: Czytam te komentarze i nie wierzę - nie słuchaj tych głupot, podstawowe atrakcje stolicy jesteś w stanie zaliczyć rowerkiem w max 2 godzinki. Jadąc z Woli śmiało objedziesz Getto, plac Grzybowski, Pałac Kultury, Grób Nieznanego żołnierza (i schody smoleńskie), Stare miasto - a to tylko wymieniam na szybko z głowy ( ͡º ͜ʖ͡º) Ścieżki są niemal wszędzie (od pl Piłsudskiego do starówki tylko nie ma,
@kujaka Warto! Po Warszawie bardzo wygodnie jeździ się rowerem i uda Ci się zobaczyć miejsca do których nie chciało by Ci się łazić piechotą. Mnóstwo fajnych knajp ma ogródki więc siądziesz sobie z rowerem zjeść i nikt Ci go nie buchnie.
Możesz też wypożyczyć rower miejski ale to jakiś tam koszt(niewielki ale zawsze) no i na własnym rowerze najwygodniej
@kujaka: Stamtąd masz wypad DDRami w każdym kierunku i jak kolega wyżej pisze główne atrakcje spokojnie sobie objedziesz, od Getta po Pole Mokotowskie, musisz tylko przeliczyć o ile lepiej będziesz się bawił na rowerze, niż z dobowym biletem na komunikację miejską, gdzie pewnie dotrzesz w podobnym czasie, ale w więcej miejsc.

Natomiast rady o wypożyczaniu roweru miejskiego do zwiedzania polecam traktować w kategorii "xd", bo w większości, pomijając masę, jest to