Wpis z mikrobloga

Kowal, były pilkarz jak tłukom tłumaczy bład sędziego bocznego i że to normalne, że 3 pilkarzy Legii przestało grać widząc chorągiewke, a reszta pacanów w studiu NIEEEEEEE

Co za żenada. Kowal mega rigcz
#legia #weszlo #ekstraklasa
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@technojezus: Niby błąd sędziego, ale trochę wymuszony przez wymachiwanie piłkarza Legii, który powinien wiedzieć, że jak on gra do piłkarza Śląska to spalonego nie będzie. Jakoś nie szkoda mi Legii w tej sytuacji.
  • Odpowiedz
@pawciok_: tak tak
A jak tam sprawa z innymi przepisami typu: bramkarz może wykonać 10 kroków z piłką w ręku, albo na przykład, że zawodnik druzyny przeciwnej nie może strzelać ja bramke przeciwnika po gwizdku, czy że nie może uniemożliwiać wykonania rzutu wolnego posredniego lub bezposredniego? To wszystko przepisy. Martwe, tak samo jak ten, że gdy liniowy podnosi chorągiewkę, to jest spalony, bo to on doskonale widzi, czy spalony jest,
  • Odpowiedz
to że zawodowi piłkarze powinni wiedzieć że gra się do gwizdka to drugie


@pawciok_:

- piłka wylatuje 10 metrów poza boisko
- legionista podbiega do niej i łapie ją w ręce mimo braku
  • Odpowiedz
@wuzet3: Ja nie bronie sędziego, w życiu. Rozumiem, bo sam jestem sędzią i zdarzyła mi się taka akcja, trudno bywa - błąd. Co nie zmienia faktu, że wciąż jestem zdania że wskazania sędziego asystenta są dla sędziego głównego i to on decyduje czy przerywamy grę czy nie
  • Odpowiedz
@pawciok_: to odpowiedz na takie pytanie- jesli sedzia znaczaco6 wplynie na przebieg akcji drużyny atakujacej- stanie na linii pilki i ta trafi do przeciwnika- zatrzymuje grę o wznawia rzutem sedziowskim, do ktorego podchodzi tylko zawodnik druzyny atakujacej. Dlaczego przerywa wtedy grę, mmo braku gwizdka? Czyżby dlatego, ze (przypadkowo) wypaczyl przebieg akcji?
  • Odpowiedz
@tyrytyty: tak, "gra się do gwizdka", zwłaszcza iż asystent nie jest decydenty (tylko arbiter główny) i równie dobrze mógłby sobie tą chorągiewką machać dla jaj, a piłkarze nie powinni na to reagować. Nieudolna próba stosowania erystyki (argumentum ad absurdum) z Twojej strony tego nie zmieni.
  • Odpowiedz
@pawciok_: dokładnie! Sędzia wypacza przebieg akcji, więc ją zatrzymuje i wznawia. I tak powinien zrobić w tym przypadku, gdy limiowy wypaczyl wynik akcji. To wzybki sport, 2 sekundy wystarczyly.
  • Odpowiedz
@wuzet3: Nie mówię o fair play tylko o przepisach - zgodnie z przepisami w tej sytuacji Frankowski dobrze się zachował. Co do mojego sędziowania to sędziuje nawet wyżej niż mówisz, więc nici z twoich nadziei :)
  • Odpowiedz
@pawciok_: przepisy powiadasz? Na każdą sytuację, znajdą się minimum 2 interpretacje, poza oczywistymi oczywistosciami. Nie brnii w tę durnotę. człowiek, nie maszyna, został zdekoncentrowany na 2 sekundy, które spowodowaly, co spowodowaly. Pokaz mi mecze, gdzie główny widzi lepiej spalonego, niż liniowy. kompromitujesz się, jeśli jesteś rzeczywiście sędzią
  • Odpowiedz