Wpis z mikrobloga

@Czaczkes za pieniądze można większość rzeczy, ale nie wszystko. Przy samcach sarny czy jeleni mamy dokładne wytyczne co możemy strzelać. Odpowiednie poroże/parostki w odpowiednim wieku. Sama strzeliłam dwa lata temu pięknego Rogacza (samiec sarny) ale już w takim wieku że odstrzał był prawidłowy. W naszym okręgu mieliśmy kilka lat duże ograniczenia aby bardzo wzmocnić geny - i są tego super efekty. Co do dzików to wiadomo że jest ich tak dużo i
@dorotka-wu teść za życia był myśliwym i powtarzał stary dowcip, że nic nie uratowało więcej zwierząt niż polski Związek myśliwych czy jak to się tam nazywa. Większość wypadów, które miał kończyły się na chlaniu (lub od tego zaczynały), co strasznie go wkurzało do tego stopnia, że przestał na nie jeździć :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dorotka-wu: udało się coś upolować? Ja od roku próbuje kupić broń i lipa nie mogę dostać promesy... Komenda zamknięta, na drzwiach wisi info, że "że względu na covid nie przyjmują wnioskodawców (odnośnie pozwoleń na broń) i prosimy o kontakt mailowy i telefoniczny... Tylko nikt nie odbiera tel i nie odpisuje na maile...
Jak to jest, że rzekomym celem łowiectwa jest eliiminacja najsłabszych sztuk, jakiś myłkusów itd...


@Czaczkes: Bardzo prosto, nie jest i nie wiem skąd przyszlo ci to do głowy. Artykuł 3 Ustawy o Prawie Łowieckim mówi o celach łowieckich.