Wpis z mikrobloga

Hej audiomireczki! Nie za bardzo znam się na tym całym #audiovoodoo więc sorry za lamerskie pytanie xD
Zastanawiam się ostatnio nad kupnem jakichś fajniejszych słuchawek (rozważam ,,klasyki", czyli Beyerdynamic DT770 i Audio-Technica M50X), ale zastanawiam się co zrobić, żeby skorzystać z możliwości jakie oferują. Powiedzmy, że mam jakieś FLAC na dysku albo Tidala HiFi i teraz czy podłączając je po prostu do mini-jacka w laptopie odczuję różnicę względem słabszych słuchawek? Albo czy na choćby zwykłym mp3 320 będzie już słychać różnicę? Lub czy żeby coś poczuć musiałbym dołożyć jeszcze wzmacniacz słuchawkowy?
Podpinałbym się głównie do macbooka pro (rocznik 2020).

#macbook #hifi #sluchawki #audio
  • 4
@Mmmmmm: między FLAC a dobrym mp3 nie ma przepaści #niepopularnaopinia

Sam słyszę różnicę między masterami na Tidalu, a premium na Spotify ale jest na tyle niewielka że korzystam z tego drugiego - bo wygodniej

Laptopy zazwyczaj mają strasznie kiepskie dźwiękówki które nie wykorzystują potencjału dobrych słuchawek, ale w macbooku może być inaczej - nie wiem. Apple ma niektóre spoko sprzęty, choćby ich dongiel z przejściówką na jacka jest chyba najtańszym DACiem
@Mmmmmm: na pewno usłyszysz różnicę nawet podłączając do laptopa, ale dobrze jest zaopatrzyć się w DAC/AMP (czyli DAC ze zintegrowanym wzmacniaczem do słuchawek). Jeżeli nie masz zbyt dużego hałasu w otoczeniu, polecam słuchawki otwarte. Scena jest naprawdę szeroka i tam słychać największą różnicę. HD560S są dobrym wyborem, oferują płaską charakterystykę częstotliwości i są polecane wszem i wobec.
Ja kupiłem Beyerdynamic TYGR 300R (ściągane z Niemiec, jeżeli masz taką możliwość to powinny
@Atreyu: @Mmmmmm:
Prawda był nawet zestaw pomiarów https://www.kenrockwell.com/apple/lightning-adapter-audio-quality.htm Te małe gówno za 40zł robi robotę. A w Macbooku Air 2017 subiektywnie z ATH-SR50BT po kablu radzi sobie bardzo dobrze, jak stwierdzili Mirki tutaj trzeba by za dużo dużo więcej wywalić niż kosztują te słuchawki aby poczuć różnice.
Przewodowe audio u Apple to pierwyj sort, czego nie można powiedzieć o Airpodsach które dalej jadą na kodeku AAC i nie dowiozą więcej