Wpis z mikrobloga

MYCIE ŁAŃCUCHA
Jaki środek kupić? Okresowe czyszczenie benzyną ekstrakcyjną spowodowało tragicznie uwalony łańcuch, a legendarna pianka fenwicks chyba nie do dostania w PL... Podpowiedzcie coś proszę! :)
#rower #rowery #szosa #gravel
  • 24
  • Odpowiedz
@vivanat: ja robię tylko benzyną ekstrakcyjną - szejk, wylewam syf, wlewam czystą benzynę, szejk, wylewam syf, znowu porcja czystej i tak aż jest porządnie wyczyszczony. Potem oliwa i jest git.
  • Odpowiedz
@vivanat: szit usunalo mi sie xD

rozepnij, umyj woda z plynem do naczyn, osusz, zalej wd40, wrzuc do benzyny, osusz i mozesz smarowac

odpowiedzi na glupie pytania:
1. woda z plynem usuwa tluszcz
2. wd40 sluzy do usuwania wody, nie do smarowania to efekt uboczny ale na plus ;)
  • Odpowiedz
@vivanat: nawoskuj go na gorąco a mycie napędu przestanie być problemem, wymaga to jednorazowego bardzo dokładnego umycia
(nawet jeśli jest nówka sztuka ze sklepu)
  • Odpowiedz
  • 0
@geszue sprzedaja lancuchy przygotowane w ten sposob i rozne wymyslne zimne woski ale sa drogie. Oliwki sie nie uzywa bo lubrykantow sie nie miesza, dlatego wlasnie trzeba go doglebnie wczesniej umyc nawet z fabrycznego smaru. Starczy na ok. 300km, pozniej tylko przelewasz go wrzatkiem, czekasz 30s i znowu wrzucasz na chwile do wosku. Zajmuje to duuzo mniej czasu niz mycie i smarowanie oliwka za kazdym razem. Dobrze miec do tego wolnowar, ja
  • Odpowiedz