Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Potrzebuję pomocy jaki system wybrać do pracy przy domu/okazjonalnego dłubania w drewnie, płytach, sklejce itp. Na początek szukam wiertarko - wkrętarki, wyżynarki i pilarki. Zastanawiam się nad Ryobi i DeWaltem. Teraz mam jakieś noname z marketu i więcej z tym wkur*ienia niż pracy. Sama kasa nie jest problemem, bardziej się zastanawiam czy DeWalt to nie będzie przerost formy dla takiego amatora jak ja.
#narzedzia #majsterkowanie #diy #stolarstwo
  • 28
  • Odpowiedz
@statystycznyjanusz: ja polecam Ryobi.. zacząłem kupowac ich narzędzia pare lat temu i wszystko działa elegancko, a większość mam z systemu one+ i jest ta sama bateria do wszystkiego, cena też bardzo przyzwoita
  • Odpowiedz
@statystycznyjanusz: RYOBI jest względnie dobry jakościowo dla majsterkowicza i jednak sporo tańszy od Dewalta. Mam spore doświadczenia w zabawie obydwiema markami i chociażby ze względu na koszt baterii i Twoje okazjonalne dłubanie zdecydowałbym się na Ryobi.
  • Odpowiedz
Zastanawiam się nad Ryobi i DeWaltem.


@statystycznyjanusz:
Ryobi:
- w miarę tani sprzęt, firma która nie zmieniła mocowań akumulatorów co niestety podnosi trochę cenę baterii. Swego czasu dość dobry stosunek cena/jakość. Do amatorskiego użytku jest bardzo ok. Niestety trudny dostęp do części zamiennych (zamówienia z sieci) oraz drogie akcesoria oraz części zamienne. Bardzo duży wybór narzędzi akumulatorowych! Niestety system 18V i 36V korzysta z innych
  • Odpowiedz
@statystycznyjanusz ja mam wszystko innego producenta. Kupuję to co ludzie polecają. Jeżeli nie idziesz w akumulatory tylko kabel to dobre wyjście. Mobilna piła stołowa Bosch gts10xc, zagłębiarka i ukośnica makity wkrętarka Metabo bs18 quick po 3 latach spaliłem silnik ale nowy kosztował 70zl i jedzie dalej, lamelownica dewalt itd...
Jak masz kasę to kup sobie lepszy sprzęt zwłaszcza wkrętarkę, piłę stołową i wyżynarkę. To są narzędzia, które pracują non stop a
  • Odpowiedz
@statystycznyjanusz: poszedłem w Ryobi, nie narzekam a mam kilkanaście narzędzi (3bezszczotkowe), ale szczerze zastanowiłbym się nad Parksidem.
Do cięższych prac masz wersję czarną bezszczotkową w cenie 1/2 tego co mają inni.
  • Odpowiedz
erbauer, ryobi, worx raczej nic droższego bym nie brał. Z tańszych a tezb całkiem ok to graphite, dedra, einhell.


@melba: zależy co chce robić, jeżeli z czasem pójdzie w narzędzia ogrodowe to tam bez 36V i więcej nie ma sensu się pakować. Czyli zostaje wtedy Makita albo DeWalt z rozsądnych cenowo żeby osobnych baterii nie kupować.

@statystycznyjanusz:
  • Odpowiedz
Dzięki wszystkim za tyle odpowiedzi :)
Po prostu moja irytacja gównonarzędziami osiągnęła punkt krytyczny. Wyrzynarka nie trzyma kątów, wkrętarce brakuje mocy itp. Wiem, że mając lepsze narzędzia byłbym to w stanie zrobić szybciej i dokładniej. Od czasu do czasu coś tam robię z szeroko pojętym drewnem, jakaś "altanka" czy przerabianie starej kuchni pod szafki do garażu. Nic nadzwyczajnego. Teraz przymierzam się do zrobienia w ogrodzie domku dla dzieci z huśtawką i zjeżdżalnią.
  • Odpowiedz
@statystycznyjanusz: bierz to Ryobi człowieku. Dobre narzędzia, mam dobrze z 40-50 sztuk narzędzi z tego systemu. Uźywam i w domu i w pracy. Jak na razie to tylko wyrzynarkę udało mi się po 3 latach zajechać. A zapewniam cię, że nie leżała, pocięła z dobre 1000m paneli. Od razu kupiona nowa i dalej robota leci.
  • Odpowiedz
Przecież pisałem ci kiedyś, że mam kosiarkę Ryobi 2x18 lub sieciowo(hybryda)


@Rafalski45: no tak zapomniałem, ale to są wyjątki raczej. Nawet jak wejdziesz na ich stronę to są pojedyncze sprzęty. Podkaszarki są albo na 18V albo na 36V z innym akumulatorem.

każdy z tych producentów ma taka możliwość w sprzętach potrzebujących większej mocy. Kosiarka, podkaszarka, piła łańcuchowa
  • Odpowiedz
@statystycznyjanusz: zapomniałem chyba o najważniejszym. Jak wejdziesz w system Makity czy DeWalta (chociaż tutaj nie jestem pewny) to bez problemu dostaniesz adaptery by na bateriach Makity odpalić np narzędzia z Ryobi czy innych firm. W drugą stronę nie jest tak łatwo zwłaszcza w przypadku baterii Ryobi, ponieważ jako jedyne na rynku mają wystający element który sprawia, że nie ma zbytnio jak zrobić względnie ergonomicznego adaptera.
  • Odpowiedz
ty masz wogóle jakiś ogród? Bo chciałeś dłubać w drewnie, a tu w kosiarki temat poszedł( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Rafalski45: jak nie ma ogrodu to ewentualnie można coś innego rozważyć, ale nadal jak ma kasę ja sugeruje nie wchodzić w tanie firmy właśnie ze względu na dostęp do akcesoriów, zamienników itp itd. Już kiedyś o tym rozmawialiśmy.
  • Odpowiedz