Wpis z mikrobloga

Jest! :)
Przez kilka miesięcy pracowałem nad nowym Matrixem z super zespołem. Miałem, mnóstwo niesamowitych ujęć do zrobienia i mega technicznie wymagających. Gdy oglądałem pierwszą część Matrixa nawet nie śniłem, że będę pracował nad nową częścią. To dla mnie takie osobiste osiągnięcie, gdzie wykorzystałem wszystkie swoje umiejętności w 10 letniej karierze pracy w filmie.
Jako spojler dodam, że wiem jak się kończy bo robiłem ostatnie ujęcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#film #kino #matrix #vfx #trailer #chwalesie #mattepainting
enemydown - Jest! :) 
Przez kilka miesięcy pracowałem nad nowym Matrixem z super zes...
  • 121
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@enemydown: gratuluję! :D ze strony wizualnej trailer zapowiada porządne widowisko, mam nadzieję, że fabuła fajnie rozwinie to co już wiemy. Oprócz smaczków z poprzednich filmów zauważyłem też sporo nawiązań do Animatrixa :D
  • Odpowiedz
@awjck: Pracuję w postprodukcji dla Londyńskiego studia. Ciężko mi określić ile osób pracuje nad takim filmem bo filmów robimy kilka do kilkunastu. Sama firma też zatrudnia kilka tysięcy ludzi w wielu działach.
  • Odpowiedz
@enemydown: Brakuje klimatu pierwszej części, nie ma tego mroku i tajemniczości, wszystko wydaje się odtwórcze. Bardziej zastanawia mnie dlaczego trailery są tak długie? Powinny mieć maksymalnie 60 sekund i bazować na niedopowiedzeniach, a nie zdradzać kluczowe wątki fabuły.

Pod tym względem teaser z Reloaded był znacznie lepszy.
tomosano - @enemydown: Brakuje klimatu pierwszej części, nie ma tego mroku i tajemnic...
  • Odpowiedz
@spinel: Mieliśmy dwie duże fajne sekwencje. Zazwyczaj to są ujęcia akcji, więc my się jaraliśmy- pościgi, wybuchy, piękne lokacje. Pracujemy bez dźwięku więc nie wiem o czym jest film. Mogę tylko powiedzieć, że wizualnie będzie fajnie :)

@korporacion: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@szukajek: Tak, ja byłem jednym z tych dzieci i faktycznie- wyleczył mnie z zakoli ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@enemydown: O efekty specjalne i wizualia się nie martwię (choć brak zielonego filtra boli i wygląda to jak kolejna część JW), ale fabuła i ten klimat tajemnicy... no oby TEGO nie zwalili.
  • Odpowiedz
@ponerLokej: @Ogau: Ten dziwny color grading, zrobili już w DI- oddział, gdzie już idą finalne ujęcia do klienta i bawią się kolorami, żeby wszystko miało ręce i nogi kolorystycznie. Na pewno to jest celowy zabieg bo widziałem te ujęcia bez tego dziwnego gradingu.
  • Odpowiedz
@kjungst: Na spokojnie, na pewno był jakiś zamysł wizualny w tej sekwencji. Robiliśmy nocny pościg i wszystko wygląda ciemno i naturalnie. W końcu to sajens fikszon a nie national geographic's ;)
  • Odpowiedz