Wpis z mikrobloga

Jest! :)
Przez kilka miesięcy pracowałem nad nowym Matrixem z super zespołem. Miałem, mnóstwo niesamowitych ujęć do zrobienia i mega technicznie wymagających. Gdy oglądałem pierwszą część Matrixa nawet nie śniłem, że będę pracował nad nową częścią. To dla mnie takie osobiste osiągnięcie, gdzie wykorzystałem wszystkie swoje umiejętności w 10 letniej karierze pracy w filmie.
Jako spojler dodam, że wiem jak się kończy bo robiłem ostatnie ujęcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#film #kino #matrix #vfx #trailer #chwalesie #mattepainting
enemydown - Jest! :) 
Przez kilka miesięcy pracowałem nad nowym Matrixem z super zes...
  • 121
  • Odpowiedz
Jako spojler dodam, że wiem jak się kończy bo robiłem ostatnie ujęcie


@enemydown: właśnieujawniłeś, że ostatnie sceny dzieją się wewnątrz matrixa, bohaterowie pozostaną w symulacji, scenarzysta zostawił furtkę do kontynuacji walki o rzeczywistość( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@enemydown: Gratulacje! Ile czasu zajęła Ci praca nad sekwencjami nad którymi pracowałeś i ile to jest sekund / minut w filmie? Czy jakieś polskie studio pracowało przy tym filmie nad efektami czy nie masz takich informacji?
  • Odpowiedz
@MechanicznaPitaja: Tak czegokolwiek to nie, ale za pokazanie ujęcia etc. przed premierą grozi artyście czarna lista- blacklisted. Można się pożegnać z pracą w zawodzie. Pewnie do tego kara finansowa a już na pewno duże problemy dla studia postprodukcyjnego. Taka sytuacja miała miejsce ostatnio w mojej firmie przy wycieku trailera spidermana. Temu wyszedł oficjalny trailer zaraz po wycieku.
  • Odpowiedz
@enemydown: cieszę się Twoim szczęściem, na pewno wspaniałe doświadczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jednak z punktu widzenia widza i fana serii wygląda że film będzie mocno kiepski, jakieś 3-4/10. Klimat do bani, aktorstwo do bani. Wiadomo, to tylko trailer, ale takie mam po nim odczucia.
  • Odpowiedz
@enemydown: W ostatnim ujęciu Keanu budzi się w swoim apartamencie, myśli "co za porąbany sen miałem" i zdaje sobie sprawę, że zabili mu psa. Resztę już widzieliśmy w kinach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@enemydown: O #!$%@? - Trinity wygląda inaczej niż jej odbiciach (najlepiej widać w tym odbiciu po lewej - ewidentnie Azjatka) (2:05).

Czyli na YT mają rację - ich ciała umarły, a Neo i Trinity #!$%@? jakimś randomom ciała (Neo też ma taki przebłysk z lustrem).
  • Odpowiedz
@enemydown: ciekawłem, czy w tej części będzie powiedziane, że ludzie w matrixie mieli stanowić botnet, jak było w oryginalnym koncepcie, a nie jak w uproszczonej wersji dla masowego widza, że mieli dawać ciepło xD
  • Odpowiedz
@enemydown: Póki co nie podoba mi się. Kolorystyka jest koszmarna, a pierwsze ujęcie domków wygląda jak początek Harry'ego Pottera. Chociaż nie...ten był mroczniejszy.
Żeby nie było i powstrzymując głosy "zrób lepiej". Nie neguje w żadnym stopniu umiejętności i talentu. Zapewne jesteś 100% pro, ale musiałeś pewnie spełnić jakąś wizje reżysera i obojętnie co byś zrobił, to finalnie on klepie pracę.
Efekty specjalne na pewno będą super i mam nadzieje, że
  • Odpowiedz
@enemydown: Czyli fabuła będzie wyglądać mniej więcej tak: Neo budzi sie w matrixie i ludzie, którzy go powinni znać nie pamiętają przeszłych wydarzeń. Opowiada całą historie terapeucie, potem ktoś daje mu redpilla i zaczyna sie akcja jak mniemam. Na końcu walka z agentami, Neo zwycieża i laska go znów poznaje. Pewnie odgrzewany kotlet, ale

  • Odpowiedz