Wpis z mikrobloga

Pamiętacie serwis grono.net? W sumie zniknął w podobny sposób jak strims - któregoś dnia wchodzę i nie ma. Żadnej notyfikacji na e-maila, nic nie zdążyłem zarchiwizować... Ile tam treści w zamkniętych gronach było, szczególnie na początku serwisu - łezka się w oku kręci. Moje forum klasowe z licbazy, które było kopalnią śmieszków też przestało egzystować. #grono #strims
  • 9
@maniek5099: niby tak, ale grono praktycznie padlo duzo wczesniej, w momencie jak zmienili layout na facebookowy, to byl gwozdz do trumny. Zamiast walczyc o swoje miejsce w internecie zaczeli rywalizacje z gigantem.

Ladnie z tego pojedynku wysla np. nk.pl, ktore ma sie coraz lepiej.
@xxxx: @miki4ever: zgadza się - serwis po zmianach po prostu stracił swój indywidualizm, a użytkownicy od niego się odwrócili. W sumie to duża populacja użytkowników zaszkodziła zamiast pomóc - gdy przestał funkcjonować system zaproszeń wszystko się zmieniło.

Niemniej jednak miałem tam wiele kontaktów, których już pewnie nie odzyskam, zarchiwizowanych wiadomości i zażartych dyskusji na gronach :( Pamiętam jeszcze grono z okolic 2003-2004 roku, jak byłem w gimbazie i jak wyglądało
@maniek5099: Pamiętam, pamiętam, jak dla mnie pierwsze sensowny serwis, a zwłaszcza w czasach, kiedy był na zaproszenie. Dostałam od nich za coś koszulkę ze swoim gronowym id, mam ją gdzieś jeszcze ;_; Szkoda, miałam tam sporo wiadomości, kontaktów, zdjęć, których nie miałam niestety nigdzie indziej, a z dnia na dzień serwis przestał istnieć.
@maniek5099: Dokladnie, ja tych latach na studiach bylem i praktycznie caly 1 i 2 rok na gronie gromadzilismy wszelkie materialy, informacje o kolokwiach itp. Kontaktow co prawda nie stracilem, bo raczej nie mialem znajomych tylko na gronie, jednak kawal historii zycia poszedl sie kochac.