Wpis z mikrobloga

@Tamerlan: oj nie - wcześniej przechodnie rozglądali się przed wtargnięciem na jezdnię - rozglądali się prawo w lewo - teraz idą jak święte krowy

owszem problem pojawił się wraz z rozwojem technologii i telefonów - gdzie ktoś porusza się po mieście patrząc w ekran - ale takiej skali ignorancji nie było nigdy

ja bardzo często w pewnym nostalgicznym punkcie miasta łodzi widzę sytuację gdzie auta hamują z piskiem opon - bo
oj nie -


@mhrok87: 10 lat jestem kierowcą i nagminnie zdarzały mi się np. baby z wózkami, ludzie z telefonami czy po prostu spieszący się chyba do nieba, którzy po prostu wchodzą na pasy i elo. Teraz doszły te przeklęte hulajnogi - też bez patrzenia jadą na pasach.

Nie sądzę żeby to uległo jakiejś turbo eskalacji, bo przepis.
90% pieszych nawet nie wie, że przepisy się zmieniły, ale tak, nagle zaczeli wlazic pod koła xD

@pwone: podasz jakieś badanie, czy to statystyka z dupy?

bo z mojego punktu obserwacji jako kierowcy - wyraźnie widzę różnicę przed wprowadzeniem ustawy - a obecnym stanym
@mhrok87: Wiele razy normalni ludzie mówili PiSowi, że dany pomysł się nie uda (np. wybory kopertowe), i... nie udawał się xD Nie inaczej jest tym razem. Co gorsza przepis ten podłapali również rowerzyści (choć zmiana dotyczyła tylko pieszych) i ci również wlatują na pełnej kicie na przejazdy dla rowerów nie patrząc czy coś jedzie po ulicy.