Wpis z mikrobloga

Krem z pieczonych warzyw - cukinia, cebula i pomidory pokrojone jakkolwiek, skropione wybranym tłuszczem (u mnie roztopione masło klarowane), posolone i upieczone na złoto (20-30 minut w 180°, zależy od wielkości kawałków).
Zalane wodą, zagotowane, zblendowane, doprawione pasą curry, koncentratem pomidorowym i solą.
Do tego boczek wysmażony na chrupiąco
#keto #ziemniakizostaw #gotujzwykopem
c.....i - Krem z pieczonych warzyw - cukinia, cebula i pomidory pokrojone jakkolwiek,...

źródło: comment_16310977268k023FKxEbKOo5SrwFnZEt.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@chixi: jest to już na Twoim blogasku? Wygląda dobrze. Jeśli nie:

1) jakiegoś bulionu używasz?
2) czosnek też pieczesz?
3) pieczesz w jakimś rękawie, czy tak po prostu na otwartej blasze?
4) jakie proporcje warzyw
  • Odpowiedz
@Arctic_Slav: Nie ma co dorabiać zbyt dużej filozofii do zupy i precyzyjnych proporcji.
Możesz użyć rosołu, możesz użyć samej wody.
Przy całej główce czosnek musi być pieczony.
Nie chcesz piec w rękawie bo się będą warzywa dusić, muszą dostać temperatury żeby się skarmelizowały (jak warzywa się lekko przypalą nadal będą dobre).
Zależy jaką lubisz konsystencję, jak przełożysz warzywa do garnka to zalej wodą żeby przykryć a przy blendowaniu możesz rozrzedzić
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: generalnie piekłem paprykę nieraz i wiem, że musi się trochę przyjarać, ale chciałem poczytać jeszcze, jak zrobiła to @chixi. :)
Myslałem też nad dodaniem mleka kokosowego, skoro mamy curry, to czemu nie poszaleć...
  • Odpowiedz
@Arctic_Slav: Dobry pomysł z mlekiem kokosowym, tylko po za mlekiem warto dodać czegoś ostrego i/lub kwaśnego (chyba że curry już będzie odpowiednio ostre). Kokos jest bardzo tłusty i mdły, bez takich dodatków byłoby trochę za ciężko.

Właśnie dzisiaj planowałem zupę z dyni z mlekiem kokosowym :)
  • Odpowiedz
  • 1
@Arctic_Slav nie ma i nie będzie pewnie ;)
1. Różnie, albo gotuję warzywny, albo resztka rosołu, albo po prostu pomijam i sama woda. IMO jak planujesz dodawać mleczko koko jeszcze to woda da radę.
2. Tak, w łupinach
3. Tak po prostu, mają się upiec nie udusić
4. Baza to cukinia, reszta to były dodatki w małych ilościach - na dwie większe cukinię jedna cebula i jeden duży pomidor
5. Łyżeczka na gar a dla chętnych druga na talerz :D mamy w domu skrajnie odmienne podejście do akceptowalnego poziomu ostrości
  • Odpowiedz
  • 0
@push3k-pro uwielbiam pieczoną paprykę ale jednak zupa z niej to tak samo jak ze szparagów - marnacja :P

@balbezaur nieee, to serio jest banalne w wykonaniu, możesz użyć dowolnych warzyw, doprawić musisz i tak pod siebie. Nie widzę sensu pisania "takich" przepisów

@huntforfur dziękuję, nigdzie nie pytałam o to jaką dietę polecasz
  • Odpowiedz