Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jabukasiga: mam wiatę i jest super, odpada wachlowanie drzwiami garażu, po prostu wjezdzasz jak na podjazd i cześć. Koszty też nie są bez znaczenia. Natomiast problem drapania i odśnieżania nie istnieje chyba że śnieg zacina poziomo. Zwalszacza przy małej działce wiata daje jeszcze trochę przestrzeni w porównaniu do garażu ale to jeszcze od układu działki zależy.
Mam zarowno garaz jak i wiaty. I z doswiadczenia z roznymi autami uwazam ze auto najlepiej sie przechowuje wlasnie pod taka wiata. Nie jest bezposrednio narazone na opady sniegu czy deszczu a i nie 'kisi' sie w garazu, nie generuje dodatkowej wilgoci, jest zawsze suche.
@jabukasiga fajne, trochę się takich nastawiałem u Janusza i z doświadczenia mogę napisać że ściana z przepierzeniem ładnie wygląda ale w zimie będzie pełno śniegu na aucie, jakbym sobie budował to z pełną ścianką
@zdzi dużo było przypadków gdzie w garażach bezpośrednio połączonych z domem dochodzi do pożaru instalacji samochodu i tym samym spłonął już nie raz cały budynek. Przez taka wiatę chronimy się tak naprawdę od takiej sytuacji.
porównujesz do ogrzewanego garażu


@Shatter: Tak? A w którym miejscu ja to porównuję? Wiadomo, garaż lepszy, ale wiata dużo tańsza co Ci próbuje przekazać.

nie musisz w ogóle ogrzewać garażu,


@Shatter: Świetny pomysł na ogromne straty cieplne przylegającego domu. No chyba, że zrobisz porządną izolację o której pisałem.

A żeby wiata miała sens też powinna mieć fundament. Inaczej strach tam auto trzymać


@Shatter: Nie jest to prawda.

zimą nawiewa
Potrzebuję zadaszyć 2 samochody,


@jabukasiga: Po co ci "zadaszać samochody"? Od 12 lat mieszkam w domu, mam garaż, ale oba smaochody stoją na dworze, bo np. nie chce mi się wjeżdżać do garażu. Temat zamrożonych szyb ogarniam polewając je ciepłą wodą (z kranu, nie wrzątkiem) i działa idealnie.
@jabukasiga: Garaż na 2 samochody to jeszcze zależy jak duże. Postaw 2 obok siebie i zobacz jaki prostokąt zajmują. Do tego dorzuc z 2m na kazdym boku na rzeczy, ktore rozlozysz po scianach: rowery, kosiarka, opony. Szajs do domu generalnie. Plus garaż trzeba ogrzać a zimą to gruba strata ciepła. Ja bym postawil wiekszy na jedno auto (auto+graty) a drugie parkowal w wiacie.
@jabukasiga: Uważam że wiata jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Nasza jest po prostu drewniana, obsadzona winoroślą. W autach mam zamontowane ogrzewanie postojowe, dzięki czemu zima nam nie straszna. Garaż służy jako miejsce do majsterkowania i jako podręczny magazyn (rowery, sprzęt ogrodniczy etc) oprócz tego stoi tam auto którego na codzień nie używam. Z boku garażu są szerokie drzwi, od razu pod wiatę.
Ponieważ zimą brama garażowa jest rzadko otwierana, to nie ma