Wpis z mikrobloga

Lubię odwiedzać takie stare kościółki, ten akurat położony jest w Pisarzowicach w woj. wielkopolskim. (W sumie teraz to już są tylko ruiny) Został wybudowany w latach 1901-1902, legenda głosi że zbudowany został na polecenie księcia, dla upamiętnienia jego zmarłego w 1899 r. syna. Legenda opowiada o tym, że syn zmarł w wyniku upadku z konia w miejscu, na którym stanął później kościół.
Ten obiekt bardzo długo stał opuszczony, aż w końcu znalazł się kupiec, który zakupił obiekt za 53 865 zł. Prawdopodobnie w przyszłości będzie to miejsce do organizowania wystaw i plenerów malarskich.
Link do znaleziska Tutaj Będę wdzięczny za wykopanie.

Pozwoliłem sobie zawołać osoby, które plusowały moje wcześniejszy wpisy odnośnie moich wypraw w opuszczone miejsca.
@ostrzyjnoz, @darek-jg, @marian1881, @tekon, @KiciurA, @mjnck, @xhoax, @papierowyrecznik, @pan_kleks8, @gerwazybuleczka, @DreamTheoryMalayaEnterprises, @raz-dwa-trzyy, @bylo_sobie_zycie, @pelikan1992, @Buniu, @haammhalabali, @Pani_Asia, @fordomaniak, @Toldi_Ty_Matole, @sailer, @Olga_Lengyel, @Borok, , @0twierac2, @gwiezdna , @TiempoSanto, @briskmann, @MLeko29, @Budo, @jazuu , @Xiggi, @martinlubpl, @BuddyBud, @beerkoff, @GeorgeOfRivia, @dasistfubar, @Nixon52, @mateopoznan, @lubiekebaps, @Bintang, @Polankowicz, @barrus89 , @blazko, @KiciurA, @mirkewolnystrzelec, @maciejasty, @Hoverion @smoczewski

Zapraszam do obserwowania mojego tagu #szaryburekfoto pod którym wrzucam zdjęcia z miejsc opuszczonych.
#fotografia #historia #podrozujzwykopem #mojezdjecie #ciekawostki #urbex #polska
nightmeen - Lubię odwiedzać takie stare kościółki, ten akurat położony jest w Pisarzo...

źródło: comment_1631041213chBBk8DT4RnPZz9SAY9CQF.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz